Partnerzy serwisu:

PLK ponawia konsultacje zamierzeń inwestycyjnych do 2040 r.

inf. pras oprac. JM 22.03.2021 59

PLK ponawia konsultacje zamierzeń inwestycyjnych do 2040 r.
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe ponawiają konsultacje społeczne przed przyjęciem dokumentu "zamierzenia inwestycyjne na lata 2021–2030 z perspektywą do 2040 roku” – a także opracowanej dla dokumentu prognozy oddziaływania na środowisko.
Przed rokiem informowaliśmy o wykazie zadań inwestycyjnych PKP PLK na perspektywę 2021-2027 z realizacją do 2040 r. Liczyła ona 325 pozycji, które zarządca infrastruktury podzielił na cztery kategorie. Dokument - we wciąż wstępnej wersji - został opublikowany w październiku 2020 roku i skierowany do konsultacji społecznych. Mimo ogromnego zakresu inwestycji, na zgłaszanie uwag przeznaczono tylko trzy tygodnie. Potem wydłużono je jeszcze o tydzień. 

Jak podaje PLK, w ramach przeprowadzonych konsultacji społecznych na temat dokumentu „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – zamierzenia inwestycyjne na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku” i opracowanej dla dokumentu prognozy oddziaływania na środowisko, zgłoszonych zostało ponad 500 uwag i opinii. – Niektóre z postulatów zostały uznane za zasadne i konieczne do uwzględnienia w projekcie przygotowywanego dokumentu – informuje PLK. Zaktualizowany dokument, w tym lista zamierzeń inwestycyjnych oraz treść prognozy oddziaływania na środowisko, zostanie jutro ponownie skierowany do konsultacji społecznych.

Jak wyjaśnia zarządca infrastruktury, celem prognozy odziaływania na środowisko jest identyfikacja i ocena przewidywanych oddziaływań na środowisko wynikających z realizacji projektów inwestycyjnych wskazanych w dokumencie. W przypadku możliwości wystąpienia tzw. znaczących oddziaływań na środowisko prognoza powinna wskazać działania minimalizujące. Konsultacje społeczne stanowią jeden z elementów strategicznej oceny oddziaływania na środowisko i zostaną przeprowadzone w terminie od 23 marca do 12 kwietnia 2021 r.

Możliwość udziału w konsultacjach zapewniają formularze dostępne na stronie internetowej PLK, plk-sa.pl/planowane-inwestycje-plk-konsultacje-spoleczne/. Uwagi można również składać drogą pisemną lub osobiście. Dokumenty, których dotyczą konsultacje, są dostępne na stronie plk-sa.pl/planowane-inwestycje-plk-konsultacje-spoleczne/.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony