Partnerzy serwisu:

PLK podpisała umowę na przebudowę stacji Olkusz

inf. pras. 24.05.2019 154

PLK podpisała umowę na przebudowę stacji Olkusz
fot. FAREN1988 CC BY-SA 3.0
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za ok. 1,6 mln zł na opracowanie dokumentacji przebudowy stacji Olkusz. To kolejna inwestycja na trasie Tunel – Sosnowiec, ułatwiająca podróże i przewóz ładunków min. z Małopolski na Śląsk. Łączna wartość projektu z KPK to prawie 300 mln zł.
Wykonawca dostarczy materiały obejmujące przebudowę torów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Olkusz oraz przyległych szlakach do Jaroszowca Olkuskiego i Bukowna. W planach ma być ujęta przebudowa peronów, by łatwiejszy był dostęp do pociągów. Przewidziana jest też budowa przejścia podziemnego z windami, które zastąpi kładkę dla pieszych. Dokumentację projektową przygotuje TDM Projekt w IV kwartale 2021 r. Wartość umowy na dokumentację to 1 575 500,00 PLN netto. Olkusz jest stacją na linii nr 62 Tunel – Sosnowiec. Pociągi pasażerskie zapewniają połączenia w stronę Kielc, Katowic i Sędziszowa.

Opracowanie projektu i przebudowa stacji Olkusz, to kolejna inwestycja zwiększająca komfort i możliwości podróży na linii Tunel – Sosnowiec. Obecnie PLK realizują przedsięwzięcia za 150 mln zł na małopolskich odcinkach trasy Tunel – Charsznica – Wolbrom - Jaroszowiec Olkuski. Niebawem rusza przebudowa stacji Wolbrom. Ułatwieniem dla podróżnych będzie bezpieczne przejście pod torami oraz windy. Wygodniejszą obsługę zapewnią przystanki Gajówka, Jeżówka, Zarzecze i Chrząstowice Olkuskie.

Inwestycje PLK, obejmujące przebudowę torów, sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym i przejazdów kolejowo-drogowych oraz naprawę obiektów inżynieryjnych, pozwolą zwiększyć prędkość pociągów nawet z 40 km/h do 120 km/h.

Projekt z Krajowego Programu Kolejowego „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec” o wartości prawie 300 mln zł: finansowany jest z budżetu państwa. Osiąganym efektem stają się wygodne podróże i sprawny przewóz ładunków z Małopolski na Śląsk - informuje PLK.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony