Partnerzy serwisu:

PLK podpisała umowę na modernizację odcinka E59 Słonice-Choszczno

inf. pras. oprac. jm 18.06.2019 70

PLK podpisała umowę na modernizację odcinka E59 Słonice-Choszczno
Fot. Lukasz Brylowski/PKP PLK
PKP PLK podpisała z Colas Rail umowę na modernizację odcinka linii E59 Słonice - Choszczno. To część odnowy połączenia Poznań-Szczecin współfinansowanej z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś (18 czerwca) umowę z Colas Rail na modernizację linii E59 między Słonicami a Choszcznem. Wartość podpisanej umowy 196 mln złotych netto. Dofinansowanie unijne z instrumentu CEF „Łącząc Europę” wynosi 82 proc., ale prace trzeba zrealizować bardzo szybko - do końca 2020 roku.

Będzie przejście dla zwierząt, nowe perony i 160 km/h

Jak podaje PLK, między Słonicami a Choszcznem wymienione będzie ponad 23 km torów i sieci trakcyjnej, planowana jest też przebudowa 4 przejazdów kolejowo – drogowych, zmodernizowane będą 4 mosty i wiadukty. Co rzadkie przy inwestycjach PLK, zbudowane zostanie bezpieczne przejścia dla zwierząt. Na stacjach Stary Klukom i Choszczno przewidziano modernizację i podwyższenie 4 peronów. Pojawią się wiaty peronowe, jasne oświetlenie, system informacji pasażerskiej. W Choszcznie przewidziano budowę przejścia pod torami z pochylniami dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Po zakończeniu wszystkich prac i odbiorach pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h. Obecnie tę trasę pociągi pokonują z prędkością od 100 do 140 km/h. Zwiększona ma zostać także przepustowość linii. Rozpoczęcie prac zaplanowano na początek III kwartału br. a ich zakończenie w IV kw. 2020 r. Miedzy Słonicami a Szczecinem Dąbie w latach 2017 – 2018 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały już wyprzedzające prace torowe na szlakach za kwotę 140 mln zł netto

Stację Krzyż zrobią kiedy indziej

PKP PLK zapowiada rychłe podpisanie kolejnych umów. O stanie modernizacji linii E59 Poznań - Szczecin obszernie piszemy tutaj. PKP PLK rozpisała już komplet planowanych przetargów na modernizację. Z prac wyłączona została stacja Krzyż, która zostanie zmodernizowana w kolejnej perspektywie unijnej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony