Partnerzy serwisu:

Już planują kolejne prace na odcinku Olszamowice – Opoczno CMK

Jakub Madrjas 03.10.2016 562

Już planują kolejne prace na odcinku Olszamowice – Opoczno CMK
Fot. Grzegorz Koclęga
PKP PLK chce przebudować aż 37 obiektów inżynieryjnych na szlaku Opoczno Płd. – Olszamowice na Centralnej Magistrali Kolejowej.
Jak informowaliśmy niedawno, zarządca infrastruktury ogłosił przetarg na projekt i budowę posterunku odgałęźnego Pilichowice na szlaku Opoczno Płd. – Olszamowice linii nr 4 (Centralna Magistrala Kolejowa). Na etapie otwarcia ofert jest przebudowa stacji Olszamowice. W lipcu PKP PLK ogłosiła dwa postępowania na projekt i budowę wiaduktów nad CMK w okolicach Opoczna. PLK przygotowuje się też do budowy łącznicy w Czarncy.

PKP PLK sukcesywnie prowadzi modernizację CMK celem podnoszenia prędkości najpierw do 200, a następnie 230 km/h dla składów zespolonych. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Teraz zarządca infrastruktury przygotowuje się już do kolejnych prac. Właśnie ogłoszono postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla przebudowy 37 obiektów inżynieryjnych na szlaku Opoczno Płd. – Olszamowice, czyli tam, gdzie ma powstać nowy posterunek

Wykonawca dokumentacji i nadzoru zostanie wybrany na mocy kryterium ceny (60 proc.) oraz zapowiadanego terminu uzyskania pozwoleń na budowę oraz przekazania ostatecznej dokumentacji przetargowej wraz z projektami wykonawczymi (40 proc.). Oferty można składać do 8 listopada.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony