Partnerzy serwisu:

PLK otwiera nowe perony na linii Poznań – Szczecin

Jakub Madrjas 30.08.2019 34

PLK otwiera nowe perony na linii Poznań – Szczecin
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Od niedzieli, 1 września PLK ma umożliwić korzystanie z nowych peronów na stacjach Poznań Wola i Kiekrz. Nowe, wyższe obiekty powstały w ramach modernizacji linii E59.
Jak informuje PLK, nowe perony na stacjach Poznań Wola i Kiekrz mają już nowe wiaty i ławki (w przeciwieństwie do stacji Wronki) tablice i system głosowego zapowiadania pociągów. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się powstały pochylnie, w Kiekrzu budowane jest przejście podziemne, w którym będą windy.

Czasowo dostęp do przebudowanego peronu w Kiekrzu umożliwi tymczasowe dojście w poziomie szyn, a do zmodernizowanej platformy na stacji Poznań Wola prowadzi dojście od strony przejazdu kolejowo-drogowego w ul. Lutyckiej. W okolicy stacji powstaje tunel z ciągiem pieszo-rowerowym, łączący ul. Bużańską z jeziorem Rusałka. Obiekt zastąpi przejście w poziomie szyn i zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Gotowa jest już połowa jego konstrukcji - relacjonuje inwestor.

PLK zapowiada, że wkrótce dostępne będą też zmodernizowane platformy w Pamiątkowie i Baborówku. Zmieniają się również stacje i przystanki w Rokietnicy, Pęckowie i Szamotułach. Nowa nawierzchnia jest już na ok. 9 km odcinku z Poznania do Kiekrza i 8 km między Pęckowem a Wronkami. W części zmodernizowane zostały również układy torowe na przystankach osobowych oraz stacjach Kiekrz, Szamotuły oraz Wronki. Prace trwają na pozostałych odcinkach. Wykonawcy montują nowe tory i sieć trakcyjną oraz przebudowują obiekty inżynieryjne. Pociągi na modernizowanym odcinku jeżdżą jednym torem.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony