Partnerzy serwisu:

PLK opracują projekt modernizacji linii z Grabowa Wielkiego

Martyn Janduła 24.10.2016 239

PLK opracują projekt modernizacji linii z Grabowa Wielkiego
fot. PKP PLK
Ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy, który opracuje dokumentację projektową modernizacji linii 281 w województwie wielkopolskim. W przyszłości PKP PLK mają zamiar wyremontować 38-kilometrowy odcinek od Grabowna Wielkiego do miejscowości Zduny. Zarządca określa stan torów na tym odcinku jako zły.
Głównym celem zadania jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej. Na podstawie zostaną później przeprowadzone roboty budowlane związane z modernizacją dwóch torów na linii kolejowej nr 281. Chodzi tutaj o odcinek od Grabowna Wielkiego do granicy obszaru działania zakładu PKP PLK we Wrocławiu. Wykonawca będzie musiał uzyskać wszystkie uzgodnienia i decyzje umożliwiające realizację robót budowlanych.

Jak określa zarządca infrastruktury w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, stan torów i podkładów na tym odcinku jest zły. W wielu miejscach pociągi muszą zwalniać do 20, 30 lub 40 km/h. PKP PLK planują w związku z tym odnowienie infrastruktury kolejowej z przywróceniem parametrów konstrukcyjnych. Dodatkowo poprawiona ma być w przyszłości przepustowość rewitalizowanego odcinka oraz bezpieczeństwo ruchu. W planach jest optymalizacja układów torowych i infrastruktury towarzyszącej oraz podniesienie prędkości pociągów.

Na razie PKP PLK szukają wykonawcy, który w pierwszym etapie dokona inwentaryzacji infrastruktury i zaprezentuje koncepcję modernizacji. Od momentu zawarcia umowy, firma będzie miała na to czas do 27 stycznia 2017 r. W drugim etapie firma będzie musiała przygotować m.in. projekty budowlane, projekty wykonawcze wraz z przedmiarem i kosztorysem inwestorskim oraz materiały przetargowe, czyli przede wszystkim OPZ. Wstępnie zaplanowano zakończenie tego etapu 14 kwietnia 2017 r. Dodatkowo zamawiający dopuszcza maksymalne skrócenie terminu realizacji etapu drugiego o 28 dni. W etapie trzecim do 31 maja 2017 r. wykonawca będzie musiał dokonać niezbędnej certyfikacji „Infrastruktura”.

Składanie ofert w przetargu trwa do 28 listopada do godz. 10. Cena stanowi wyłącznie 60% ogólnej oceny przetargowej. Resztę punktów (40%) uzyskać można za deklarowany czas realizacji etapu drugiego. Przy czym zamawiający dopuszcza skrócenie tego czasu maksymalnie do 28 dni.

Linia 281 z Oleśnicy do Chojnic jest linią zelektryfikowaną oraz na niewielkim odcinku – dwutorową. W ramach prac zrewitalizowany zostanie odcinek toru nr 1 na długości 38 km oraz toru nr 2 – 1 km.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony