Partnerzy serwisu:

PLK naprawiła tory do bazy paliwowej w Łodzi

inf. pras. PKP PLK 06.09.2022 2,4k

arrow
arrow
PLK naprawiła tory do bazy paliwowej w Łodzi
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PLK naprawiła tory do bazy paliwowej w Łodzi
PLK naprawiła tory do bazy paliwowej w Łodzi
PLK naprawiła tory do bazy paliwowej w Łodzi
– Sprawniejszy kolejowy transport ładunków do jednego z najważniejszych w Polsce centrów logistycznych w Łodzi Olechowie umożliwia remont układu torowego oraz przywrócenie do eksploatacji jednego nieczynnego toru stacyjnego. Efektem jest zwiększenie przepustowości stacji i lepsza realizacja przewozów towarowych w łódzkim węźle kolejowym – pisze PKP PLK.
Dzięki kompleksowej wymianie 3,4 km torów oraz 3 km sieci trakcyjnej, a także ułożeniu 17 nowych rozjazdów na stacji Łódź Olechów większa liczba ciężkich pociągów obsłuży firmy i przedsiębiorstwa zlokalizowane na terenie centrum logistycznego. Roboty o łącznej wartości ok. 14 mln zł ze środków własnych PLK są realizowane etapami od maja ubiegłego roku i zakończą się do końca października br.

Lepszą obsługę terminala paliw polskiego koncernu paliwowo-energetycznego w Piotrkowie Trybunalskim umożliwia zmodernizowany tor dojazdowy do bocznicy koncernu naftowego. Roboty zrealizowane w okresie od października ubiegłego roku do końca marca br. przez PLK objęły wymianę podkładów i uzupełnienie tłucznia na długości 1 km oraz przebudowę mostu nad ciekiem wodnym Śrutowy Dołek.

Wyremontowany tor zapewni sprawne przejazdy pociągów do rozbudowywanego i modernizowanego terminala Lotosu zwiększając możliwości dystrybucji paliw koleją. Wartość prac to 1,5 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony