Partnerzy serwisu:

PLK naprawiła linię 241 Koronowo – Tuchola. Pociągi mogą przejechać

Michał Szymajda 28.06.2018 4,9k

PLK naprawiła linię 241 Koronowo – Tuchola. Pociągi mogą przejechać
Linia 241 po naprawieFot. Rafał Wąsowicz
Społecznicy z Koronowa poinformowali, że po trzech latach linia 241 łącząca Tucholę z Koronowem, będzie ponownie przejezdna. PKP PLK niewielkim kosztem przeprowadziły drobny remont i uzupełniły ubytki na szlaku.
O pracach wykonywanych przez PKP PLK poinformował nas Rafał Wąsowicz, kolejowy aktywista z Koronowa. – Po trzech latach linia 241 będzie ponownie przejezdna, bardzo nam zależy na przywróceniu ruchu kolejowego tak towarowego, jak i pasażerskiego – napisał i wysłał zdjęcia naprawionego szlaku.

– W czerwcu PKP Polskie Linie Kolejowe uzupełniły 78-metrowy odcinek torów na linii 241 Koronowo – Tuchola. Pozwoli to na utrzymanie przejezdności linii w przypadku zaistnienia potrzeby na uruchomienie przez przewoźników pociągów. Wartość prac to 60 tys. zł – potwierdził Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Jak informuje przedstawiciel PKP PLK, dotychczas żaden przewoźnik nie zgłosił się, aby uruchomić na tej linii przewozy, ale istnieje szansa, że wzbudzi ona zainteresowanie drogowców m.in. ze względu na toczącą się kilka kilometrów od Koronowa budowę drogi S5, która wymaga dostaw znacznej ilości kruszyw.

Do Koronowa będą mogły dotrzeć też pociągi specjalne, na czym powinno zależeć lokalnym samorządowcom, coraz mocniej zaangażowanym w rewitalizację szlaków i budowę odcinka nowej linii, którą szybciej dotrzemy z Koronowa do Bydgoszczy. W tej sprawie spotkali się oni 16 maja w Urzędzie Miasta w Koronowie, o czym piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony