Partnerzy serwisu:

PLK montuje wiaty na przystanku Warszawa Zoo

inf. pras. 22.03.2019 1,2k

arrow
arrow
PLK montuje wiaty na przystanku Warszawa Zoo
Fot. PKP PLK
PLK montuje wiaty na przystanku Warszawa Zoo
PLK montuje wiaty na przystanku Warszawa Zoo
PLK montuje wiaty na przystanku Warszawa Zoo
Dwie nowe, wygodne wiaty zwiększą komfort podróżowania koleją z przystanku Warszawa ZOO. Zamontowane zostały już ławki i oznakowanie. Prace zakończą się w marcu. Już w 2018 r. Warszawa ZOO dzięki pochylni stała się bardziej dostępna. Inwestycje finansowane są z budżetu PKP Polskich Linii Kolejowych. Łącznie to ponad milion zł.
Na przystanku Warszawa ZOO stoją już dwie nowe wiaty. Pod zadaszeniem jest miejsce na ławki oraz oznakowanie. Wiaty są bardziej funkcjonalne niż poprzednie. Służyć będą dojeżdżającym do pracy i szkoły, ale także przybywającym w odwiedziny do ogrodu zoologicznego. Prace przy wymianie starych wiat rozpoczęły w zeszłym roku. Są finansowane kwotą 265 tys. zł z budżetu PKP Polskich Linii Kolejowych.

W zeszłym roku na Warszawa ZOO wybudowana została nowa pochylnia. To ułatwienie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Z udogodnienia korzystają także rowerzyści. PLK zamontowały również labirynt przy wejściu na peron. Wygrodzenie chroni przed nierozważnym wtargnięciem na tory. Na te prac spółka przeznaczyła 850 tysięcy złotych.

Przystanek Warszawa ZOO leży na modernizowanej linii obwodowej. Gruntowną przebudowę przeszły na tej trasie przystanki Warszawa Młynów, Warszawa Wola i peron 8 stacji Warszawa Zachodnia. Lepsze połączenia w aglomeracji zapewnia nowy peron Warszawa Koło i Warszawa Powązki. Także po praskiej stronie linii obwodowej powstanie nowy przystanek Warszawa Targówek, który umożliwi wygodne przesiadki do metra.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony