Partnerzy serwisu:

PLK modernizują most w Kluczborku

Łukasz Kuś 10.06.2016 33

PLK modernizują most w Kluczborku
fot. PLK
Ponad 8,6 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe na odnowę kolejowego mostu nad Stobrawą. Zmodernizowana przeprawa i nowe tory zwiększą przepustowość stacji oraz pozwolą na przewóz większych ładunków. Sprawniej obsługiwane będą pociągi pasażerskie z Opola, Lublińca i Wrocławia – zapewnia spółka.
Modernizacja mostu to działanie na rzecz tworzenia dłuższych sprawnych tras kolejowych. Prace uzupełnią przeprowadzone rewitalizacje linii na odcinkach: Kalety – Kluczbork i Kluczbork – Ostrzeszów, na które Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły już prawie 600 mln zł. Przebudowa mostu zostanie przeprowadzona bez wstrzymywania ruchu pociągów. Dla zapewnienia obsługi podróżnych dla pociągów z kierunku Opola będzie wykonany dodatkowy peron tymczasowy.

Most nad rzeką Stobrawą zapewnia przejazd ponad 80 pociągów na dobę. Jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania stacji Kluczbork, na której koncentruje się duży ruch towarowy z Górnego Śląska w kierunku Poznania, portów morskich oraz Wrocławia. Stacja obsługuje także regionalne i dalekobieżne pociągi pasażerskie: z Opola do Kluczborka, z Lublińca w kierunku Kępna i Ostrzeszowa oraz pociągi z Wrocławia przez Kluczbork do Lublińca.

Stare, wyeksploatowane konstrukcje przęseł mostowych zostaną zastąpione jednolitymi żelbetowymi przęsłami. Położone zostaną nowe tory oraz wymienione rozjazdy. Na przeprawie, oprócz robót dotyczących samej konstrukcji i torów, zostaną przeprowadzone również prace związane z urządzeniami elektroenergetycznymi oraz sterowania ruchem kolejowym. Nowy most pozwoli na przejazd składów wiozących cięższe niż dotychczas ładunki, a nowe tory i rozjazdy na zwiększenie prędkości pociągów.

Umowę z wykonawcą PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały 6 czerwca br. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu a zakończenie zaplanowano w październiku 2017 r. Koszt modernizacji sięgnie 8,6 mln zł brutto. Inwestycja jest finansowana z budżetu. Wykonawcą jest konsorcjum firm, których liderem jest Track Tec Construction Sp. z o.o. z Wrocławia.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony