Partnerzy serwisu:

PLK ma już członka zarządu ds. eksploatacji

Jakub Madrjas 29.09.2021 3,3k

PLK ma już członka zarządu ds. eksploatacji
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Mirosław Skubiszyński został nowym wiceprezesem PKP PLK i członkiem zarządu ds. eksploatacji. Utrzymujący się wakat na tym stanowisku niepokoił przewoźników.
Rada Nadzorcza PKP Polskie Linie Kolejowe na posiedzeniu w dniu 28 września powołała Mirosława Skubiszyńskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu - dyrektora ds. eksploatacji - poinformowało biuro prasowe spółki. Wyłonienie nowego członka zarządu jest efektem drodze postępowania kwalifikacyjnego wszczętego przez radę nadzorczą 6 sierpnia 2021 r.

Długotrwały brak osoby sprawującej tę funkcję, zdaniem Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych, utrudniał prowadzenie ruchu w warunkach intensywnej modernizacji sieci. - Dotychczasowe działania pionu eksploatacji PKP PLK, pomimo ogromnej ilości zamknięć torowych, przyczyniały się do zmniejszania uciążliwości zamknięć i dawały możliwość (utrudnionego, ale jednak) prowadzenia biznesu przewozowego – napisał związek w piśmie. Ministerstwo zapewniło w odpowiedzi, że utrudnienia w płynnym prowadzeniu ruchu – ograniczenia prędkości oraz „wąskie gardła” – są systematyczne eliminowane.

[Aktualizacja] biogram nowego członka zarządu spółki:

Mirosław Skubiszyński ukończył studia na UKSW w Warszawie oraz podyplomowe studia zarządzanie bezpieczeństwem i harmonizacja techniczna na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej w MWSLT we Wrocławiu. Pracę na kolei rozpoczął w 1990 roku na stanowisku nastawniczego. Następnie pracował jako dyżurny ruchu, instruktor ruchu, kontroler ruchu, naczelnik działu kontroli i instruktażu. Był przewodniczącym i członkiem komisji egzaminacyjnych na stanowiska bezpośrednio związane z bezpieczeństwem i prowadzeniem ruchu kolejowego oraz komisji powypadkowych. W latach 2007 – 2013 był zastępcą dyrektora ds. eksploatacji w Zakładzie Linii Kolejowych w Zielonej Górze.

W latach 2013 – 2021 zajmował kierownicze stanowiska w Biurze Eksploatacji oraz w Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym PKP Polskie Linie Kolejowe. Jako wiceprzewodniczący zespołu ds. Światowych Dni Młodzieży w PLK odpowiadał za organizację przewozów. Absolwent studiów MBA. 28 września powołany na wiceprezesa, dyrektor ds. eksploatacji PKP Polskich Linii Kolejowych - poinformował zarządca infrastruktury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony