Partnerzy serwisu:

PLK kupują sprzęt do diagnostyki i utrzymania infrastruktury

inf. prasowa 19.09.2016 507

PLK kupują sprzęt do diagnostyki i utrzymania infrastruktury
fot. plk
PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą 250 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu technicznego. Nowe pojazdy i urządzania m.in. do diagnostyki i usuwania usterek toru, zapewnią bezpieczne i sprawne podróże oraz przewóz ładunków. 
Projekt „Poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego poprzez zakup specjalistycznego sprzętu technicznego”, ujęty jest w Krajowym Programie Kolejowym. W ramach inwestycji zakupiony zostanie sprzęt diagnostyczny do oceny elementów infrastruktury kolejowej oraz specjalistyczny sprzęt techniczny, który wzmocni zespoły kolejowego pogotowia technicznego, odpowiedzialne za szybkie usuwanie ewentualnych usterek. Planowany jest sprzęt typu wózki samojezdne wyposażone m.in. w urządzania hydrauliczne i pojazdy pomiarowe do badania toru oraz ciężki sprzęt do naprawy toru.

Nowy sprzęt to bezpieczne i punktualne podróże. PLK zapewni szybsze naprawy na torach i ograniczenie przerw w kursowaniu pociągów. Nowe wyposażenie pozwoli także na jeszcze lepsze utrzymanie linii dzięki bieżącej i precyzyjnej ocenie stanu technicznego elementów infrastruktury. Wśród rozpatrywanego do zakupu sprzętu są m.in.: samojezdny pojazd spalinowy do badań defektoskopowych szyn, wózek wyposażony w żuraw hydrauliczny, sprzęt zmechanizowany, skrzynia ładunkowa do przewożenia materiałów nawierzchniowych oraz dodatkowe oprzyrządowanie (m.in. pług odśnieżny, kosiarka rotacyjna na wysięgniku), a także podbijarka torów. We wrześniu PLK ogłosiła przetarg na opracowanie studium wykonalności, które szczegółowo określi zakupy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony