Partnerzy serwisu:

PLK inwestują w szkolenia pracowników

inf. prasowa PKP PLK 22.09.2016 923

PLK inwestują w szkolenia pracowników
Ponad 30 tysięcy uczestników szkoleń, inwestycja w najnowocześniejszy sprzęt, stypendia dla uczniów kierunków kolejowych – PLK dbają o kwalifikacje obecnych i wspierają edukację przyszłych pracowników. Specjalne programy dedykowane są dla pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na kolei.
W specjalistycznych pouczeniach okresowych wzięło udział w tym roku ponad 30 tysięcy uczestników. Byli to m.in. zatrudnieni w PLK dyżurni ruchu, nastawniczy, dróżnicy przejazdowi, automatycy, toromistrze, odpowiedzialni za bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów. Szkolenia utrwalają m.in. właściwe reakcje i wiedzę. Pouczenia prowadzą osoby z doświadczeniem i ze specjalistyczną wiedzą, co pozwala szczegółowo wyjaśniać uczestnikom wszystkie zagadnienia. Utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa wymaga bieżących szkoleń, sprawdzania znajomości przepisów i praktycznych czynności na posterunkach ruchu.

40 sytuacji kryzysowych

Prawie 1000 osób przeszło szkolenia na nowoczesnym sprzęcie o wartości 4,5 mln zł - symulatorze urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łączności. To przede wszystkim dyżurni ruchu i kandydaci na to stanowisko. Pracownicy sprawdzili się w typowych i nadzwyczajnych 40 sytuacjach kryzysowych, które mogą wydarzyć się podczas pracy. Do końca roku z kursów skorzysta jeszcze blisko 300 osób. Praca każdej osoby jest omawiana, a odwzorowanie prawdziwych urządzeń oddaje rzeczywiste warunki pracy.

PLK motywują pracowników do zdobywania nowych kompetencji. W bieżącym roku blisko 1300 zatrudnionych na stanowiskach związanych z prowadzeniem ruchu pociągów zdobyło dodatkowe uprawnienia zawodowe, np. nastawniczy lub dróżnicy przejazdowi zyskali kwalifikacje do pracy na stanowisku dyżurnych ruchu. Pracownicy spółki biorą także udział w zewnętrznych kursach głównie z obszaru inwestycji i funduszy unijnych, a także rachunkowości oraz uczestniczą w kursach językowych.

26 szkół dla kolejarzy

W nowym roku szkolnym PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują współpracę z 26 szkołami ponadgimnazjalnymi m.in. z Zespołem Szkół Transportowo - Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi czy Zespołem Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Placówki dostają materiały szkoleniowe i mogą ubiegać się o wsparcie dydaktyczne i doposażanie szkolnych pracowni. W tym roku PLK przekazały m.in. sprzęt elektrotechniczny na rzecz Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach. Do uczniów kierunków kolejowych w szkołach w Siedlcach i Dęblinie trafiły urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz 25 komputerów. PLK wpierają szkoły także w organizacji praktyk. Zajęcia na kolei i spotkania z pracownikami spółki są atrakcyjne i ukazują specyfikę pracy na kolei.

Program stypendialny

Przyszli technicy transportu kolejowego, automatycy, elektroenergetycy transportu szynowego, technicy dróg i mostów kolejowych przy dobrych ocenach mają szansę na udział w programie stypendialnym, fundowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Stypendia w wysokości od 250 do 450 zł są przewidziane od drugiej klasy. Najlepszym uczniom PLK zapewnia dodatkowe wypłaty w wysokości 500 zł na zakończenie roku szkolnego. W ubiegłym roku przyszli kolejarze otrzymali wsparcie finansowe o łącznej wartości ponad 600 tys. złotych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony