Partnerzy serwisu:

PLK dokończy elektryfikację stacji Zgorzelec

Michał Szymajda 31.03.2021 102

PLK dokończy elektryfikację stacji Zgorzelec
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na dokończenie elektryfikacji stacji Zgorzelec. Dzięki temu pociągi elektryczne, które kończą bieg na tej stacji, nie będą musiały zajmować torów szlakowych i ograniczać ruchu.
PKP PLK poszukuje wykonawcy projektu i robót budowlano-sieciowych dla zadania „Elektryfikacja w stacji Zgorzelec torów 6 i 8 na linii kolejowej 274 oraz przejścia zwrotnicowego 1-2 na linii kolejowej 278". Zawieszenie sieci trakcyjnej będzie konieczna nad torem nr 6 linii kolejowej 274 od km 201,320 do km 202,000 i nad torem nr 8 tej samej linii od km 201,350 do km 202,000 (w przypadku obu torów chodzi o włączenie budowanej sieci do istniejącej sieci trakcyjnej). Wybrany w drodze przetargu wykonawca będzie zobowiązany do podjęcia wszystkich prac – od projektu, przez budowę aż do certyfikacji robót.

Jedynym kryterium wyboru ofert jest cena. Można je przedkładać w siedzibie PKP PLK do 19 kwietnia. Zakończenie wszystkich prac i robót objętych przedmiotem zamówienia, w tym przekazanie dokumentacji powykonawczej i certyfikacyjnej ma się odbyć w terminie 365 dni od dnia podpisania umowy.

Dzięki przeprowadzonej już elektryfikacji linii kolejowej Węgliniec – Zgorzelec pociągi elektryczne, m.in. należące do Kolei Dolnośląskich i PKP Intercity, dojeżdżają od 15 grudnia 2019 do granicy polsko-niemieckiej bez konieczności zmiany trakcji z elektrycznej na spalinową. Niestety na stacji, z uwagi na brak elektryfikacji torów bocznych, nie ma możliwości odstawiania składów, co w skrajnych wypadkach prowadzi do ograniczenia przepustowości szlaku. Teraz ma się to zmienić.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony