Partnerzy serwisu:

PLK dokłada pieniądze, żeby podpisać umowę na kolejne prace na Kryniczance

Jakub Madrjas 24.01.2019 4,6k

PLK dokłada pieniądze, żeby podpisać umowę na kolejne prace na Kryniczance
fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe podniosły kwotę na prace na linii 96 pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką. Dzięki temu podpisała umowę z własną spółką PNUiK, mimo że jej oferta przekroczyła kosztorys o 37 procent.
Po zakończonym remoncie jednego toru Kryniczanki pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką PLK przystąpiły do wyboru wykonawcy naprawy drugiego toru. Oferty złożyło siedmiu wykonawców, ale – co jest od roku standardem – żaden nie zmieścił się w kosztorysie.

Najniższą ofertę złożyło należące do PKP PLK Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Opiewała ona na 67,6 mln złotych i przekraczała wyznaczony na 49,2 mln zł brutto kosztorys o 37 procent. Jak informuje PKP PLK, umowa została podpisana, co oznacza, że podniesiono budżet na realizację zadania. Na realizowanie inwestycji pomimo przekroczonych budżetów PLK otrzyma dokapitalizowanie z publicznych pieniędzy. Wcześniej zawarto także umowy na przebudowę wiaduktów: w Ptaszkowej za 6 mln zł oraz w Nowym Sączu za 4 mln zł netto.

Jak informuje PLK, prace obejmą wymianę 16 km torów i elementów sieci trakcyjnej oraz "podniesienie bezpieczeństwa" na 22 przejazdach kolejowo-drogowych. W Mszalnicy – na przystanku kolejowym zostanie przebudowany peron. Mają tu być wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz nowe oświetlenie i oznakowanie. Od wakacji 2018 r. mają być czynne odnowione perony łącznie w trzech miejscach (oprócz Mszalnicy chodzi o perony w Grybowie i w Ptaszkowej); to efekt wcześniejszych prac na odcinku Grybów – Kamionka Wielka za ponad 70 mln zł.

PLK zajmie się też przebudową wiaduktów w Ptaszkowej oraz w Nowym Sączu. Stuletni obiekt w Ptaszkowej zostanie całkowicie przebudowany, co usprawni zarówno ruch kolejowy, jak i drogowy. Będzie 3-krotnie poszerzony i umożliwi płynny przejazd samochodów po dwóch pasach ruchu. Na wiadukcie w Nowym Sączu (ul. Zielona) PLK wybudują nowe podpory i konstrukcje przęseł, przebudują tory i rozjazdy. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony