Partnerzy serwisu:

PLK: Dbamy o zdrowie pracowników i współpracowników

inf. pras. 03.04.2020 21

PLK: Dbamy o zdrowie pracowników i współpracowników
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
- Standardy higieny zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, maksymalne wykorzystanie pracy zdalnej, kontrola stanu zdrowia pracowników, odpowiedzialna współpraca z wykonawcami – takie zmiany w działalności wymieniają PKP Polskie Linie Kolejowe po wprowadzeniu stanu epidemii.
PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o wprowadzeniu zaleceń dotyczących pracy w sytuacji epidemii koronawirusa. Dotyczą one tysięcy pracowników i umożliwiają dalsze prowadzenie ruchu pociągów i realizację inwestycji.  

PLK zapewnia, że pracownicy znają aktualne wytyczne dotyczące postępowania w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego (od 23 marca stan zagrożenia został jednak zastąpiony stanem epidemii - przyp. JM). - Zachowywany jest wymagany dystans w niezbędnych kontaktach. Lokalnie prowadzony jest pomiar temperatury pracowników. Jest stała dbałość o dostęp do środków dezynfekujących, zwiększono także częstotliwość czyszczenia i odkażania newralgicznych miejsc i powierzchni - wylicza PLK.

PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że na wszystkich możliwych stanowiskach zapewniły formę pracy zdalnej. Na "maksymalną skalę" realizowany jest elektroniczny obieg dokumentów. Spotkania odbywają się w formie wideo oraz telekonferencji. Odległości, między koniecznymi do bieżącej pracy stanowiskami, zwiększono do minimum 1,5 metra. Osoby pracujące w terenie korzystają z transportu z zachowaniem zaktualizowanych wymogów.

Zmiany w inwestycjach


Wprowadzone są zmiany dotyczące organizacji i sposobu współpracy zamawiającego i wykonawców na budowach. Poza obowiązującymi wszystkich wymogami sanitarnymi, ograniczono do minimum liczbę osób w komisjach odbiorowych, a dojazd do inwestycji odbywa się oddzielnymi środkami transportu. Odbiory prowadzone są indywidualnie dla każdej branży - czytamy.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zostali wyposażeni w odpowiedni sprzęt ochrony indywidualnej. Prowadzą działania samodzielnie oraz wspólnie z Policją i Strażą Graniczna. To m.in. stałe patrole oraz działania związane z pomiarem temperatury osób na niektórych przejściach granicznych. Udział w akcjach z osobami, u których stwierdzono podejrzenie zakażeniem koronawirusem odbywa się z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa - podkreśla PLK.

PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony