Partnerzy serwisu:

PLK remontuje kolejny fragment linii Kluczbork – Poznań

inf. pras. 01.06.2016 457

PLK remontuje kolejny fragment linii Kluczbork – Poznań
fot. PLK
Podróżni na przystanku Poznań Dębina zyskają lepsza obsługę, a wyremontowane tory pomiędzy Poznaniem Głównym a Poznaniem Starołęką oraz drugie przęsło mostu nad Wartą usprawnią kursowanie pociągów. Prace za 36 mln zł są kolejnym etapem poprawy trasy Poznań – Kluczbork.
Jeszcze w tym roku podróżni skorzystają z wyremontowanego peronu na przystanku Poznań Dębina. Peron o wysokości 55 cm będzie miał nową nawierzchnię, estetyczną wiatę peronową, ławki i tablice informacyjne. Nowoczesne oświetlenie zapewni lepszą widoczność, a podjazd z poręczami umożliwi bezpieczny dostęp na platformę osobom mającym trudności w poruszaniu się. Na 6 km będą wyremontowane tory oraz PLK zamontują 8 nowoczesnych rozjazdów, które pozwolą na bezpieczniejszą i szybszą jazdę pociągów. Wymieniona będzie również sieć trakcyjna. Zwiększy się przepustowość linii między Poznaniem a Starołęką.

Wyremontowana zostanie także druga część mostu kolejowego nad Wartą w Starołęce. W 2015 r. na przeprawie wymieniono już na nowe 5 przęseł, położono nowe tory i sieć trakcyjną. Prace za 17 mln zł umożliwiły jazdę pociągów po wcześniej zamkniętym torze, z prędkością 120 km/h. Obecnie odnowione zostaną trzy wiadukty kolejowe pomiędzy Poznaniem a Starołęką. Na stacji Poznań Starołęka obsługę podróżnych poprawi remont podziemnego przejścia na perony.

Modernizacja torów pomiędzy Starołęką a Poznaniem realizowana jest z budżetu i kosztuje prawie 36 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na koniec grudnia 2016 r. Wykonawcą prac jest firma ZUE SA z Krakowa.

Rewitalizacja infrastruktury torowej między Poznaniem a Starołęką jest częścią dużego projektu modernizacyjnego na trasie Kluczbork – Poznań. Prace między Starołęką a Poznaniem to kolejny etap poprawy trasy. Zwiększy się komfort i szybkość jazdy oraz poprawi bezpieczeństwo podróżnych. W 2015 r. zakończono prace rewitalizacyjne między Ostrzeszowem i Kluczborkiem, Ostrzeszowem i Ostrowem Wielkopolskim oraz Środą i Starołęką.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony