Partnerzy serwisu:

PLK budują w Łochowie bezkolizyjne przejazdy przez tory

inf. prasowa 04.05.2017 852

PLK budują w Łochowie bezkolizyjne przejazdy przez tory
Fot. PKP PLK
Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych w Łochowie to rozwiązania eliminujące korki na drogach i zwiększające poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów oraz kierowców i pieszych. Zarządca infrastruktury podpisał dziś (4.05.) umowę wartą 27 mln zł brutto na budowę w Łochowie tunelu pod torami. W mieście będzie jeszcze przejście i wiadukt.
Bezpieczny tunel powstanie pod torami i drogą krajową nr 50, prowadzącą z Ciechanowa do miasta Ostrów Mazowiecka, w miejsce przejazdu kolejowego, znajdującego się na ul. Wyszkowskiej w Łochowie (w ciągu drogi krajowej numer 62). Droga będzie jednopasmowa, wyposażona w chodnik. Zaplanowana jest także budowa ścieżki rowerowej. Dodatkowo w ramach inwestycji PLK wybudują łącznik z drogą krajową nr 50. Inwestycja usprawni komunikację w mieście i regionie oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów trasy Warszawa – Białystok. Zakończenie prac zaplanowane jest w 2019 r.

– To bardzo istotna inwestycja, gdyż kierowcy i piesi zyskają swobodną, bezpieczną drogę z północy na południe Łochowa. Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie wyeliminuje postoje przed zamkniętymi rogatkami oraz skróci czas przejazdu. Bardzo ważna jest także poprawa bezpieczeństwa nie tylko naszych mieszkańców, lecz wszystkich uczestników ruchu drogowego i kolejowego – mówi Robert Mirosław Gołaszewski, burmistrz Łochowa.

Szybko i bezpiecznie przez tory nie tylko tunelem

W maju PKP Polskie Linie Kolejowe planują podpisać umowę na budowę wiaduktu drogowego w Łochowie nad linią Warszawa – Białystok i drogą krajową nr 50, w ciągu drogi powiatowej Jasiorówka – Brzuza – Sadowne (nr 4202). Takie rozwiązanie dodatkowo ułatwi komunikacje w mieście i okolicy. Realizacja przewidziana jest w latach 2017 – 2019. Równocześnie powstaje projekt przejścia podziemnego (ul. Baczkowska i Żeromskiego). W przejściu przewidziano zjazdy dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Będą też dojazdy dla rowerzystów i zadaszone wejścia. Zakończenie prac planuje się w 2018 r.

– W ramach prowadzonych inwestycji, PKP Polskie Linie Kolejowe zwracają uwagę na poprawę bezpieczeństwa i budowanie obiektów – wiaduktów i tuneli, które na nowo otwierają systemy komunikacji w miastach. Dla kolei uzyskujemy bezpieczniejsze podróże pasażerów, a miasto zyskuje lepszy system komunikacji. Tego typu rozwiązania realizujemy w ramach inwestycji zawartych w Krajowym Programie Kolejowym oraz dobrej współpracy z samorządami – mówi Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Łochów z dobrym dostępem do kolei

Od 1,5 roku pasażerowie korzystają z przebudowanej stacji. Perony zostały podwyższone, co ułatwia podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Otwarcie nowego podziemnego przejścia na stacji zapewni dogodne dojście do peronów i bezpieczną drogę na drugą stronę miasta. Przejście zostało oświetlone, oznakowane, wyposażone w widny, dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Inwestycje realizowane są w ramach modernizacji linii E75 Warszawa – Białystok. Modernizacja tej trasy to aktualnie jedna z najważniejszych inwestycji na polskich torach, której efektem będą szybsze i wygodniejsze podróże ze stolicy do Białegostoku. Wzrośnie także poziom bezpieczeństwa, dzięki przebudowie przejazdów kolejowo-drogowych i budowie bezkolizyjnych skrzyżowań. Prace są finansowane z programu CEF „Łącząc Europę”.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony