Partnerzy serwisu:

PLK: 21 tys. pracowników przeszło cykliczne szkolenia

inf. pras. 17.08.2018 2,4k

PLK: 21 tys. pracowników przeszło cykliczne szkolenia
fot. PKP PLK
Jak informuje biuro prasowe PKP Polskich Linii Kolejowych, w pierwszej połowie roku ponad 21 000 pracowników odpowiedzialnych za bezpieczne prowadzenia ruchu pociągów przeszło cykliczne szkolenia, ponad 400 dyżurnych ruchu przeszkolono na specjalnym symulatorze, a blisko 700 nowo przyjętych pracowników uczestniczyło w kursach kwalifikacyjnych na stanowiska związane z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego.
Tylko w pierwszych 6 miesiącach br. ponad 21 000 pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu pociągów wzięło udział w pouczeniach okresowych. Wiedzę i właściwe zachowania, pod okiem doświadczonych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem na kolei, utrwalali m.in. dyżurni ruchu, nastawniczowie, automatycy, dróżnicy przejazdowi i toromistrzowie.

– Bezpieczeństwo to priorytet w działalności PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Pracownicy odpowiedzialni za prowadzenie ruchu kolejowego codziennie nadzorują przejazd ok. 6 000 pociągów. Bardzo ważnym elementem działań PLK na rzecz bezpieczeństwa są regularne szkolenia pracowników m.in. dyżurnych ruchu i dróżników. Wyposażenie posterunków ruchu w nowoczesne urządzenia komputerowe, modernizacje linii, nowoczesny sprzęt do działań w terenie usprawniają pracę i przyczyniają się do podniesienia bezpieczeństwa podroży i przewozu ładunków – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych w komunikacie.

420 dyżurnych ruchu w ramach przygotowania i doskonalenia zawodowego ćwiczyło na symulatorze urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łączności. Szkolenia na symulatorze pozwalają pracownikom przećwiczyć właściwe postępowanie w kilkudziesięciu standardowych i niestandardowych sytuacjach, które mogą wydarzyć się w codziennej pracy.

Ponad 900 pracowników posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdów kolejowych eksploatowanych w Spółce uczestniczyło w pouczeniach okresowych, podczas których omawiano m.in. zdarzenia kolejowe, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

– Przygotowujemy również nową kadrę do pracy na stanowiskach związanych z bezpiecznym prowadzeniem ruchu kolejowego. W pierwszym półroczu Spółka zorganizowała systemem wewnątrzzakładowym kursy kwalifikacyjne dla 674 kandydatów do pracy na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu, m.in. dyżurnych ruchu, nastawniczych, dróżników przejazdowych, automatyków – informuje PLK.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony