Partnerzy serwisu:

Jak PLK prowadzi inwestycje z uwzględnieniem zagrożenia epidemicznego?

inf. pras. 23.03.2020 8

Jak PLK prowadzi inwestycje z uwzględnieniem zagrożenia epidemicznego?
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały ciekawą informację o wydanych zaleceniach w zakresie organizacji odbiorów i kontaktów pracowników w stanie epidemii.
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe określiła i przesłała do wykonawców zalecenia dotyczące organizacji i przeprowadzania odbiorów w stanie zagrożenia epidemicznego – tak, by zapewnić możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zalecono ograniczenie do minimum liczby osób w komisjach, dojazdy oddzielnymi środkami transportu. Odbiory prowadzone są oddzielnie dla każdej branży. W sytuacji niezbędnych spotkań, zalecono zachowanie bezpiecznej odległości uczestników (1-1,5 metra) i stosowanie wymaganych środków ochrony osobistej.

Maksymalnie wykorzystywane są narzędzia komunikacji teleinformatycznej, m.in. do wieloosobowych uzgodnień. Dokumenty przekazywane są w formie elektronicznej przy maksymalnym ograniczeniu kontaktów osobistych – zapewnia PLK.

Zarządca infrastruktury informuje, że na bieżąco współpracuje ze wszystkimi wykonawcami, m.in. w sytuacjach związanych z ochroną zdrowia pracowników. Wszystkie kwestie są analizowane i rozwiązywane z wykonawcami na bieżąco. Priorytetem w działaniach pozostają zalecenia GIS w zakresie ochrony zdrowia.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony