Partnerzy serwisu:

PKP wyremontują 3 dworce we współpracy z Siechnicami

Rynek Kolejowy 19.05.2016 126

PKP wyremontują 3 dworce we współpracy z Siechnicami
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 pl
PKP SA podpisała porozumienie z Gminą Siechnice w sprawie wspólnych inwestycji. Spółka zamierza przebudować 3 dworce kolejowe. Władze samorządowe będą współpracować przy zagospodarowaniu ich powierzchni po przebudowie. Planują także inwestycje związane z budową węzłów przesiadkowych przy dwóch obiektach.
Plany PKP SA i Władze Gminy Siechnice zakładają przebudowę trzech dworców: Święta Katarzyna, Siechnice oraz Żerniki Wrocławskie – Smardzów. Prace miałyby się rozpocząć w połowie 2017 roku - informują PKP SA.

Planowane jest odnowienie elewacji, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remonty dachów. Wykonane zostaną również nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Dworce zostaną także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie prace będą prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. W najbliższym czasie planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę projektów przebudowy dworców. Dzięki przebudowom pasażerowie otrzymają nowoczesne i funkcjonalne obiekty. Zwiększy się również atrakcyjność przestrzeni publicznej wokół dworców. Przy dworcach w Świętej Katarzynie i Siechnicach władze samorządowe planują organizację węzłów przesiadkowych.

Koszt planowanych przebudów dworców to 5,3 mln zł netto. Inwestycje będą prowadzone w szczególności na potrzeby kolei aglomeracyjnej w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego. Planowane jest aplikowanie o współfinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2010.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony