Partnerzy serwisu:

PKP uczciły 74. rocznicę Powstania Warszawskiego

inf. pras. 01.08.2018 36

PKP uczciły 74. rocznicę Powstania Warszawskiego
fot. PKP SA
PKP S.A. włączyła się w obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na kilku stołecznych dworcach kolejowych prezentowana jest wystawa nawiązująca do postaci i wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim i kolejnictwem. Dla miłośników historii i kolejnictwa przygotowana została także animacja poświęcona dworcom kolejowym w czasie okupacji oraz Powstania.
Od dziś na dworcach kolejowych Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia można oglądać wystawę wydruków, na których przedstawione są sylwetki kolejarzy walczących w Powstaniu Warszawskim. Ekspozycja będzie dostępna do 14 sierpnia br. W tym samym terminie na umieszczonych na czterech dworcach (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Stadion) nośnikach można zobaczyć animację pod tytułem „Dworce w czasie okupacji i Powstania Warszawskiego”. Zdjęcia zaprezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

– Polskie Koleje Państwowe to firma z ponad 90-letnią tradycją, a tradycja zobowiązuje, stąd też inicjujemy i włączamy się w działania związane z popularyzacją wiedzy o najważniejszych wydarzeniach – i tych dotyczących historii Polski, i tych istotnych dla kolejnictwa. Kolejarze zawsze angażowali się w sprawy ważne dla Polski. Dziś tradycję pielęgnują pracownicy z różnych spółek oraz Fundacja Grupy PKP – mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

Kampania społeczna mająca na celu popularyzację wiedzy o najważniejszych wydarzeniach związanych z historią Polski to kolejne tego typu przedsięwzięcie zainicjowane i przygotowane przez Polskie Koleje Państwowe S.A. W tym roku PKP S.A. zorganizowała m.in. wystawę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) oraz Dnia Flagi (2 maja).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony