Partnerzy serwisu:

PKP Telkol przejmuje obsługę WiFi w wagonach PKP Intercity

inf. prasowa PKP Telkol 07.02.2018 59

PKP Telkol przejmuje obsługę WiFi w wagonach PKP Intercity
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Telkol będzie odpowiedzialne za obsługę sieci WiFi, którą aktualnie objętych jest prawie 150 wagonów należących do PKP Intercity.
Powołana niedawno spółka PKP Telkol odpowiada za specjalistyczne usługi telekomunikacyjne i utrzymaniowe dla sektora kolejowego. Podczas konferencji inaugurującej działalność spółki zapowiedziano, że w długofalową strategię działania wpisany będzie temat obsługi sieci Wi-Fi przez jednego operatora.

– PKP Intercity zamierza sukcesywnie montować podzespoły do obsługi bezprzewodowego Internetu w kolejnych wagonach, a jego utrzymanie powierzać PKP Telkol. Umowa z dotychczasowym operatorem wygasła 23.01.2018 – poinformowała spółka.

Decyzja o montażu Internetu w wagonach we własnym zakresie to kolejny przemyślany krok w celu optymalizacji kosztów i większej samodzielności przewoźnika w zakresie dostępności infrastruktury usługowej.

Dostęp do darmowego Wi-Fi znajdzie się w każdym zmodernizowanym i nowym pociągu, który pojawi się na torach w ramach przyjętej w grudniu zeszłego roku strategii taborowej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony