Partnerzy serwisu:

PKP Telkol będzie wygłaszać komunikaty na stacjach? Ma konkurencję

Jakub Madrjas 12.10.2018 5,1k

PKP Telkol będzie wygłaszać komunikaty na stacjach? Ma konkurencję
fot. PKP PLK
Aż 40 milionów złotych może wydać PKP PLK na wygłaszanie komunikatów i obsługę informacji pasażerskiej na wybranych stacjach. W ogłoszonym w tym celu postępowaniu do obsługi całego kraju zgłosiła się jedynie spółka PKP Telkol, ale w połowie zadań ma dużo tańszą konkurencję.
Informacja pasażerska na dworcach i przystankach kolejowych często wprowadza pasażerów w błąd. Pod koniec tego roku PKP PLK ma przeprowadzić trzecią próbę przetargu na spójny system informacji.  Ogłosił też postępowanie na dostawę syntezatora mowy „Text to Speech”.

W międzyczasie ogłoszony został przetarg na wygłaszanie komunikatów i obsługę informacji pasażerskiej na wybranych stacjach i przystankach podczas obowiązywania rozkładu jazdy 2018/2019. PKP PLK chce na to wydać łącznie 33,2 mln zł netto (40,8 mln zł z prawem opcji).

Postępowanie podzielono na sześć zadań dotyczących poszczególnych obszarów. Do wszystkich zgłosiła się spółka PKP Telkol z Grupy PKP. Tylko w niektórych lokalizacjach ma konkurencję, za to we wszystkich przekroczyła kosztorys zamawiającego.

Według wartości netto zamówienia podstawowego, za obsługę zakładów Bydgoszcz, Gdynia, Olsztyn i Szczecin Telkol chce 7,9 mln zł (budżet: 6 mln zł), za zakłady Białystok, Siedlce i Warszawa 11,8 mln zł przy kosztorysie 8 mln zł, a za zakłady Częstochowa i Kraków 7,5 mln zł, przy budżecie poniżej 6 mln złotych.

Konkurencja Telkolu, jeśli się pojawiła, byłą dużo tańsza: Zakłady Usługowe Zachód chcą tylko 2,7 mln złotych za obsługę zakładów Łódź, Ostrów Wlkp., Poznań i Zielona Góra (Telkol chce prawie 6 mln zł przy budżecie 4,7 mln zł; tańsze od Telkolu są też Zakłady Usługowe Wschód). Za obsługę zakładów Kielce, Skarżysko Kamienna, Lublin i Rzeszów Zakłady Usługowe Wschód chcą 2,8 mln zł, przy 5,3 mln zł oferty Telkol, a w zadaniu na obsługę zakładów Tarnowskie Góry, Wrocław, Opole i Sosnowiec P.U. Natura Tur (nie mylić z CS Natura Tour, spółką z Grupy PKP – przyp. JM) zaoferowało cenę 2,9 mln zł, przy 5,2 mln zł oferty Telkolu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony