Partnerzy serwisu:

PKP SKM Trójmiasto: Przetarg na nowe pojazdy na jesieni

Michał Szymajda 25.06.2019 4,7k

PKP SKM Trójmiasto: Przetarg na nowe pojazdy na jesieni
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Na jesieni PKP SKM Trójmiasto zapowiada rozpisanie przetargu na 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi swojej Trójmiejskiej sieci. Problemem jest wciąż zapewnienie wkładu własnego do inwestycji.
Spółka liczy jednak na to, że 10-letni kontrakt z województwem pomorskim na wykonywanie przewozów pozwoli zaciągnąć bankowy kredyt, który uzupełni to, co spółka ma otrzymać w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przypomnijmy: spółka w konkursie zdobyła 160 mln zł na zakup taboru.

Już wcześniej PKP SKM Trójmiasto zapowiedziało, że kupi 150-metrowe elektryczne zespoły trakcyjne, które pozwolą na wyłączenie z ruchu 20 najstarszych EN57 i EN71, które obecnie często jeżdżą w parach. Obecnie spółka posiada 59 własnych ezt, z których jedynie dwa to nowoczesne, czteroczłonowe Impulsy.

– Szacujemy, że pierwszy pociąg przyjedzie do Trójmiasta na przełomie lat 2022/23 – powiedział dla portalu trójmiasto.pl Tomasz Złotoś, rzecznik PKP SKM Trójmiasto.

Dla spółek przewozowych, które obecnie uzyskały dofinansowanie z POiIŚ problemem są ceny taboru. Koleje Małopolskie po raz trzeci wiosną rozpisały przetarg na ezt w ramach projektu, podobne postępowanie, poprzedzone technicznymi konsultacjami, zapowiedziały Koleje Dolnośląskie. Istotne jest to, że obecne dofinansowanie pokrywa „jedynie” 50% kwalifikowanej wartości projektu, gdy tymczasem w końcówce ostatniej perspektywy, niewykorzystane przez PKP PLK pieniądze przesunięto na projekty taborowe, co pozwoliło uzyskać nawet 85% dofinansowania do zakupu pociągów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony