Partnerzy serwisu:

PKP SKM Trójmiasto na tropie szajki oszustów płacących fałszywymi monetami

inf. prasowa 11.10.2017 3,8k

PKP SKM Trójmiasto na tropie szajki oszustów płacących fałszywymi monetami
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
10 października PKP SKM Trójmiasto zablokowało w swoich biletomatach możliwość płacenia monetami 5-złotowymi. Nie jest to spowodowane problemami technicznymi, ale coraz powszechniejszą praktyką oszukiwania maszyn.
– Na początku września do kasjerek SKM zaczęli zgłaszać się podróżni, którzy kupowali bilety w biletomatach. Gdy płacili monetami pięciozłotowymi, zamiast reszty w bilonie, z urządzeń wypadały stare monety sprzed denominacji, wycofane z obiegu w 1995 roku – informuje Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy przewoźnika.

Jak dodaje, do monet były przyklejone paski folii, które miały je dociążyć, by waga była identyczna z obecnie używanymi pięciozłotówkami. Do wczoraj 10. października PKP SKM Trójmiasto odnotowało 174 przypadki prób płacenia tak spreparowanymi monetami.

– W związku z tym komendant Służby Ochrony Kolei SKM w Trójmieście złoży zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. By uniemożliwić ten proceder, tymczasowo zablokowaliśmy możliwość płacenia w biletomatach monetami pięciozłotowymi. Trwa kalibracja czytników biletomatów. Ma ona wyeliminować możliwość płacenia innymi monetami, niż te, które są w oficjalnym obiegu – dodaje Złotoś.

Kalibracja i testy potrwają kilka dni. Po ich zakończeniu i upewnieniu się, że biletomaty już nie przyjmują "fałszywek", SKM przywróci możliwość płacenia pięciozłotówkami.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony