Partnerzy serwisu:

PKP SA zabezpieczą zabytkową parowozownię w Pile

Martyn Janduła 21.11.2016 330

PKP SA zabezpieczą zabytkową parowozownię w Pile
Parowozownia PilskaFot. SzymonPiotrGawroński, CC BY 3.0
Polskie Koleje Państwowe rozpisały przetarg na zabezpieczenie zabytkowej parowozowni w Pile. To XIX wieczny obiekt, który został po wielu latach starań wpisany do rejestru zabytków. Jego szczególną cechą jest okrągły kształt. Obecnie obiekt popada w ruinę.
Okrągła parowozownia w Pile to XIX wieczny obiekt pochodzenia pruskiego. Mimo że obiekt obecnie stoi pusty i niszczeje, to 2010 roku wpisano go do rejestru zabytków. Teraz PKP SA, które jest w posiadaniu parowozowni, rozpisały przetarg na zabezpieczenie obiektu. Specyficzny jest okrągły kształt budynku.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. rozebranie części pokrycia dachowego oraz elementów więźby dachowej, czyszczenie konstrukcji kratowej, malowanie a następnie podparcie w celu jej wzmocnienia, montaż elementów konstrukcji dachu i pokrycia dachowego, zabezpieczenie okien płytami OSB.

Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania przedmiotu zamówienia w terminie 90 dni od dnia zawarcia umowy. Przetarg na wykonanie robót potrwa do 30 listopada 2016 roku do godziny 11.45. Cena stanowi jedyne kryterium wyboru oferty.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony