Partnerzy serwisu:

PKP SA rozmawiała z Parlamentem Europejskim i Komisją Europejską

inf. prasowa 22.02.2018 973

PKP SA rozmawiała z Parlamentem Europejskim i Komisją Europejską
Fot. Andrijko Z. - Own work, CC BY-SA 4.0,
20 lutego przedstawiciele PKP SA wzięli udział w rozmowach w Parlamencie Europejskim w Brukseli na temat praw pasażerów. Na spotkaniu z Violetą Bulc, komisarz ds. transportu Unii Europejskiej, zostały poruszone kwestie finansowania unijnego – informuje spółka.
20 lutego 2018 r., na zaproszenie Karola Delli – przewodniczącego Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego, Andrzej Olszewski – członek zarządu PKP SA wziął udział jako jeden z panelistów w wysłuchaniu publicznym zorganizowanym dla posłów Komisji Transportu i Turystyki nt. nowego projektu zmian Rozporządzenia praw i obowiązków pasażera w transporcie kolejowym. W swoim wystąpieniu, poprzedzającym dyskusję z europosłami, prezes Olszewski pokreślił pozytywne zmiany, jakie zachodzą w polskim i europejskim sektorze kolei oraz wyzwania stojące przed kolejami w obszarze cyfryzacji i inwestycji.

Ponadto przedstawiciel PKP SA odniósł się do propozycji zapisów KE w obszarze biletów bezpośrednich, zakresu rozporządzenia oraz odpowiedzialności z tytułu siły wyższej w transporcie kolejowym. Na zakończenie spotkania PKP SA – w kontekście trwającej debaty nad przyszłym budżetem UE – apelowała o konieczność zapewnienia środków unijnych po 2020 roku dla kontynuowania inwestycji kolejowych służących pasażerom w obszarach taboru, dworców i infrastruktury liniowej. 

Tego samego dnia Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP SA oraz Tomasz Lachowicz, dyrektor Przedstawicielstwa PKP SA w Brukseli spotkali się Violetą Bulc, komisarz ds. Transportu Unii Europejskiej. Obok omówienia najważniejszych priorytetów transportowych, do których KE zalicza rozwój sieci TEN-T, cyfryzację, realizację założeń polityki transportowej UE, prezes Olszewski wskazał na konieczność kontynuowania inwestycji w sektorze kolejowym i zapewnienia środków unijnych na ten cel w nowej perspektywie finansowej, podkreślając wartość dodaną, jaką niosą ze sobą środki spójnościowe.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony