Partnerzy serwisu:

PKP SA realizuje największy w historii program dworcowy

Redakcja 06.09.2019 2

Jak zapowiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy członek zarządu PKP SA Mirosław Antonowicz, prawie 200 dworców zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych w ramach największego w historii programu dworcowego o wartości półtora miliarda złotych. – W realizacji, na różnych etapach, jest już 160 inwestycji – poinformował Antonowicz.
Największa część środków na realizację pochodzi z funduszy unijnych POIiŚ oraz Polska Wschodnia. Do tego dochodzą pieniądze z budżetu państwa i środki własne PKP SA.

Jak wylicza członek zarządu spółki, najbardziej istotne są trzy założenia programu: dostosowanie dworców do potrzeb osób o ograniczonej sprawności poruszania się, dbałość o obiekty zabytkowe oraz zastępowanie niefunkcjonalnych obiektów nowymi dworcami systemowymi, których powstanie 40. – Z kolei modernizacja 105 dworców w ramach programu musi przebiegać zgodnie z zaleceniami i pod nadzorem konserwatora zabytków – podaje Antonowicz.

Innowacyjne Dworce Systemowe to autorski projekt PKP SA. Jeden z takich obiektów będzie realizowany w ramach projektu unijnego Intus Tempo w Juracie. Dworzec będzie wykorzystywał nowoczesne technologie, na przykład wodę do mycia w obiegu zamkniętym, dwa panele fotowoltaiczne do ogrzewania oraz tak zwany BTM czyli system automatycznego sterowania niektórymi procesami.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony