Partnerzy serwisu:

PKP SA: Punkt recepcyjny dla obywateli Ukrainy również w Chełmie

Jakub Madrjas 25.02.2022 2,6k

PKP SA: Punkt recepcyjny dla obywateli Ukrainy również w Chełmie
fot. Yusek, domena publiczna
W związku z sytuacją międzynarodową oraz agresją Rosji na Ukrainę na dworcach Przemyśl Główny i Chełm powstały punkty recepcyjne. Może z nich skorzystać każdy obywatel Ukrainy - poinformowało PKP SA.
O punkcie recepcyjnym w Przemyślu służby informowały już wczoraj. Jak jednak informuje PKP SA, punkty recepcyjne na obu dworcach - Przemyśl Główny i Chełm - są czynne i oczekują na obywateli Ukrainy.

Dworzec Przemyśl Główny

Punkt działa całodobowo, znajduje się w poczekalni w budynku dworca. Wchodząc do holu dworca od strony peronów należy kierować się na lewo, a od strony miasta na prawo. W poczekali zostały przygotowane miejsca siedzące oraz leżaki. Na piętrze dworca mieści się obsługa punktu recepcyjnego oraz miejsca sypialne przeznaczone dla rodziców z dziećmi, osób starszych i pozostałych pasażerów oczekujących na dalszą podróż. Na dworcu przygotowywane są posiłki przez Caritas (organizacja charytatywna), które wydają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Na dworcu są zapewnione również przekąski i woda. Pomocy udzielają także Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna oraz Straż Ochrony Kolei.

Dworzec Chełm

Punkt znajduje się w budynku dworca, w pomieszczeniu na lewo od wejścia głównego od strony miasta. Punkt jest czynny w godzinach przyjazdu pociągu Kijów – Warszawa. Punkt będzie czynny również gdy zostaną uruchomione dodatkowe pociągi z Ukrainy - zapewniło PKP SA. Spółka w komunikacie podkreśliła również solidarność z naszym sąsiadem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony