Partnerzy serwisu:

PKP SA przygotowują projekt zabezpieczenia wież obronnych w Samborowie

Witold Urbanowicz 23.11.2016 0

PKP SA przygotowują projekt zabezpieczenia wież obronnych w Samborowie
fot. Piotr Marynowski / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0
PKP SA prowadza teraz zapytanie ofertowe w sprawie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej zabezpieczenia wież obronnych mostu kolejowego w miejscowości Samborowo. Dokumentacja powstanie w ciągu miesiąca od podpisania umowy.
Przedmiotem zapytania ofertowego jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej trwałego zabezpieczenia obiektu, wzmocnienia ścian, zabezpieczenia stropów dla wież obronnych mostu kolejowego w miejscowości Samborowo. W zakresie opracowania mieszczą się inwentaryzacja architektoniczna, projekt budowlany zabezpieczenia, program prac konserwatorskich oraz kosztorys inwestorski, nakładczy wraz z przedmiarem robót.

Obiekt leży przy linii nr 353 Poznań Wschód – Skandawa w gminie Ostróda w województwie warmińsko-mazurskim. Przejeżdżają tędy pociągi do Olsztyna, Gdyni, Jabłonowa Pomorskiego, Iławy, Torunia i Bydgoszczy. Zabytkowy most w Samborowie wyposażony jest w dwie dwupoziomowe wieże, wybudowane na początku XX w., które służyły dwóch plutonów obrony mostu na Drwęcy. Pierwotnie były one wyposażone w karabiny maszynowe i armatę szybkostrzelną.

Termin składania ofert mija 28 listopada, a jedynym kryterium jest cena. Dokumentacja powinna być przygotowana w ciągu miesiąca od zawarcia umowy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony