Partnerzy serwisu:

PKP SA: Przewoźnicy samorządowi zainteresowani Pakietem Podróżnika

Michał Szymajda 16.01.2018 1,8k

PKP SA: Przewoźnicy samorządowi zainteresowani Pakietem Podróżnika
zdjęcie ilustracyjneFot. Rynek-Kolejowy.pl
– Poza przewoźnikami z Grupy PKP i Przewozami Regionalnymi także samorządowi operatorzy zainteresowani są udziałem w Pakiecie Podróżnika – poinformował zarząd PKP SA.
Od 15 stycznia zintegrowany bilet na pociągi PKP Intercity, PKP SKM Trójmiasto i Przewozy Regionalne, w ofercie Pakiet Podróżnika można kupić nie tylko w kasach przewoźników, ale także przez internet, za pomocą nowej strony i aplikacji Bilkom 2 (szczegółowo opisaliśmy ją tutaj). Nie oznacza to na razie, że za bilet na pociągi spółek zapłacimy „od kilometra”. Znaczy to jedynie tyle, że zostanie on nam sprzedany na jednym blankiecie. To i tak duże ułatwienie, bo bilety można kupić za pomocą jednej transakcji.

Przewoźnicy samorządowi zainteresowani "Pakietem Podróżnika". Ale mają uwagi

Prezes PKP SA informował 15 stycznia, że kolejni przewoźnicy, tym razem samorządowi, zainteresowani są porozumieniem z PKP Informatyką po to, by na platformie Bilkom 2 i w kasach sprzedawać bilety w ramach Pakietu Podróżnika.

– Zainteresowanie ofertą wyraziła Łódzka Kolej Aglomeracyjna, wstępne zainteresowanie wykazały Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie – powiedział prezes Krzysztof Mamiński. – Przypominam, że zmierzamy ku temu, aby od grudnia 2018 roku wprowadzić już do sprzedaży Wspólny Bilet.

– Owszem, zgłosiliśmy wstępne zainteresowanie Pakietem Podróżnika. Dla nas oferta PKP Informatyki jest jednak mało korzystna, zakłada bowiem dość wysoką prowizję od sprzedaży takiego biletu dla właściciela Bilkom 2, zakłada też jednorazową opłatę za wejście do systemu. na którym my przecież finansowo nie zyskujemy. Przy tym wszystkim skala sprzedaży biletów łączonych jest bardzo niewielka. Mimo to chcemy kontynuować rozmowy, liczymy na porozumienie – powiedział Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

17 stycznia do redakcji "RK" deklarację współpracy z PKP Informatyka przysłała również Arriva, wykonująca przewozy kolejowe na niezelektryfikowanych liniach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. – Arriva również wyraziła zainteresowanie wejściem do oferty Pakiet Podróżnika, rozpoczęliśmy już rozmowy z PKP Informatyka – poinformowała Joanna Parzniewska, rzeczniczka spółki.

Wspólny Bilet przedmiotem rozmów z marszałkami

Mamiński zapowiedział, że już za kilka tygodni będzie rozmawiał o Wspólnym Bilecie z marszałkami województw, którzy zlecają przewozy w swoich regionach. Rozmowy mają zakończyć się do końca pierwszego kwartału. Marszałkom zostaną przedstawione założenia Wspólnego Biletu, a także – co dla nich najważniejsze – propozycje rozliczeń między przewoźnikami z Grupy PKP i Przewozami Regionalnymi z tytułu sprzedaży biletów liczonych „od kilometra”.

Prezes Mamiński dopuścił sytuację, w której niektóre taryfy regionalne, przy przejazdach łączonych, nadal będą obowiązywać. – Jeśli tylko okaże się, że są one atrakcyjniejsze dla pasażera, nie ma potrzeby zmiany takiej oferty – powiedział. – Wspólny Bilet nie może oferować marszałkom większych wydatków na kolej, to nie o to chodzi. Liczymy wręcz, że wprowadzenie „Wspólnego Biletu” przyniesie marszałkom korzyści finansowe, bo jeśli oferta przyciągnie nowych pasażerów – oni także zyskają na tym finansowo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony