Partnerzy serwisu:

PKP SA przekazały kolejne grunty pod Mieszkanie Plus

Michał Szymajda 05.01.2018 3,1k

PKP SA przekazały kolejne grunty pod Mieszkanie Plus
Zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
– Dzięki PKP SA do Krajowego Zasobu Nieruchomości trafią kolejne grunty pod budowę tanich mieszkań na wynajem, w ramach programu Mieszkanie Plus – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictw, pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, Tomasz Żuchowski.
Wykaz nieruchomości przeznaczonych na realizację programu Mieszkanie Plus, przekazanych do KZN 5 stycznia, liczy 108 działek. Nieruchomości te są zlokalizowane w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, na terenie całego kraju, w dużych ośrodkach takich jak Kraków, Gdańsk, czy Szczecin, ale także np. w Dąbrowie Górniczej.

Razem z pierwszym wykazem, przekazanym 7 listopada 2017 r., PKP SA wytypowała dotychczas do rządowego programu 238 nieruchomości. Ich łączna powierzchnia wynosi prawie 600 ha, a szacunkowa wartość ok. 1,3 mld.

Mieszkanie Plus to „ważny cel społeczny”

Krajowy Zasób Nieruchomości w terminie 180 dni od przekazania wykazów wybierze te nieruchomości, którymi będzie zainteresowany, a w ciągu kolejnych 180 dni potwierdzi swoje zainteresowanie i przystąpi do kupna gruntów od PKP SA.

– Jestem dumny, że jako PKP SA bierzemy udział w Programie Mieszkanie Plus. To już druga transza z przekazanych przez nas wykazów nieruchomości. Wśród niej znajdują się lokalizacje w zarówno średnich, jak i bardzo dużych polskich miastach na terenie całego kraju. Wierzymy, że już wkrótce tereny należące do naszej spółki będą wykorzystane na ważny cel społeczny, jakim jest realizacja tego programu – powiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Kolejne nieruchomości PKP SA wskaże do połowy roku

– Do czerwca będziemy pracować nad ostatnią grupą nieruchomości w 700 miastach, w których mieszkańców jest poniżej 20 tysięcy. Są to grunty, w mojej ocenie, spełniające wymogi KZN, ale to ta instytucja oczywiście podejmie ostateczną decyzję, czy wykorzystać je pod zabudowę mieszkaniową – dodał Krzysztof Mamiński.

Już teraz wiadomo, że KZN ocenił część nieruchomości PKP SA, jako nienadające się pod zabudowę mieszkaniową. – Natomiast duża część ma duży potencjał inwestycyjny, choć trzeba poczynić pewne inwestycje infrastrukturalne, np. przy rozbudowie dróg. Inwestycje w ramach Mieszkania Plus, zgodnie z ideą przedstawioną przez premiera Morawieckiego, mają rozwijać miasta przestrzennie. Mają mieć dobrą lokalizację, łatwo będzie można do nich dojechać komunikacją, w pobliżu mają być szkoły i przedszkola oraz obiekty usługowe – ocenił Tomasz Żuchowski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony