Partnerzy serwisu:

PKP SA: Jesteśmy bliżej porozumienia w sprawie połączeń Lublin - Lwów

Michał Szymajda 27.12.2018 74

PKP SA: Jesteśmy bliżej porozumienia w sprawie połączeń Lublin - Lwów
Stacja kolejowa we LwowieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
20 grudnia w siedzibie PKP SA odbyło się spotkanie przedstawicieli spółek z Grupy PKP oraz Kolei Ukraińskich. Rozmawiano o możliwościami rozwoju połączeń pasażerskich i towarowych pomiędzy Polską a Ukrainą.
Jak informuje biuro prasowe PKP SA, spotkaniu ze strony polskiej przewodniczył Andrzej Olszewski, członek zarządu spółki, a stronie ukraińskiej Remigiusz Paszkiewicz, zastępca dyrektora generalnego UZ.

– Podczas spotkania omówione zostały sprawy związane z istniejącymi i planowanymi połączeniami pasażerskim zapewniającymi komunikację pomiędzy obydwoma państwami. Jednym z poruszanych tematów była kwestia uruchomienia nowych pociągów z Lublina do Lwowa. Najbardziej prawdopodobnym spośród rozważanych wariantów jest utworzenie połączenia opartego na przesiadce w Chełmie – poinformował zespół prasowy spółki. 

Takie rozwiązanie nie jest niczym zaskakującym. Obecnie pasażerowie z Lublina mają już możliwość dojazdu na Ukrainę po przesiadce z pociągu TLK 12107 na ukraiński autobus szynowy w Chełmie. Pociągiem tym dojedziemy do Kowla, Równego lub Zdołbunowa. Najprostszym rozwiązaniem będzie więc zmiana trasy pociągu po ukraińskiej stronie w taki sposób, by zamiast w Zdołbunowie, kończył bieg we Lwowie (o zmianach w siatce połaczeń Chełm - Kowel piszemy tutaj). Przedmiotem rozmów polsko-ukraińskich jest także reaktywacja połączeń na linii Przemyśl - Niżankowice.

– Wizyta kierownictwa Kolei Ukraińskich była również dobrą okazją do omówienia możliwości rozwoju przewozów towarowych z wykorzystaniem toru o szerokości 1520 mm prowadzącego przez przejście graniczne Izow – Hrubieszów, w szczególności w zakresie obsługi przez PKP LHS przewozów kontenerowych oraz transportu kombinowanego. W ramach spotkania zostały także poruszone kwestie rozwoju infrastruktury transgranicznej oraz warunki taryfowe przewozów ładunków – czytamy w komunikacie. 

Jak podkreśla PKP SA, jednym z efektów intensywnej współpracy pomiędzy obydwiema kolejami jest uruchomienie 20 grudnia 2018 r. dodatkowego połączenia pasażerskiego z Przemyśla do Lwowa.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony