Partnerzy serwisu:

PKP IC przemalują Pendolino na stulecie niepodległości [prima aprilis]

Jakub Madrjas 01.04.2018 14,2k

arrow
arrow
PKP IC przemalują Pendolino na stulecie niepodległości [prima aprilis]
Rys. Alstom
PKP IC przemalują Pendolino na stulecie niepodległości [prima aprilis]
PKP IC przemalują Pendolino na stulecie niepodległości [prima aprilis]
"Rynek Kolejowy" dotarł do wizualizacji nowego malowania pociągów Pendolino, należących do PKP Intercity. Przy okazji montażu Wi-fi zostaną one przemalowane w biało-czerwone barwy. To część obchodów stulecia niepodległości Polski przez kolej. W narodowych barwach jeździ już jedna z lokomotyw "Husarz" przewoźnika. Wiadomość jest oczywiście prima aprilisowym żartem!
Pomysł nowej malatury pojazdów z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości dotyczył najpierw samolotów PLL LOT. Ich przemalowanie w biało-czerwone barwy zaproponował były poseł i rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Mastalerek. – Najwyższy czas, by budować patriotyzm gospodarczy, realizować ambitne projekty gospodarcze. Takie projekty (…) będą zachętą dla innych, ale także będą promować Polskę w świecie – mówił Mastalerek. Pomysł malowania w biało-czerwone barwy spodobał się również prezydentowi Andrzejowi Dudzie, którzy z aprobatą odniósł się do idei posła PiS we wpisie na Twitterze.

Ostatecznie prezes przewoźnika lotniczego Rafał Milczarski stwierdził, że z okazji stulecia niepodległości tylko dwa samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT zyskają nowe malowanie. Przewoźnika lotniczego chcą w związku z tym przelicytować kolejarze, którzy i tak muszą wyłączyć pociągi Pendolino z ruchu, by zamontować w nich długo oczekiwany internet. Dlatego każdy z nich otrzyma nową malaturę; do jej wizualizacji nieoficjalnie dotarł "Rynek Kolejowy". Na pudłach pociągów ma się też pojawić fragment hymnu narodowego "z ziemi włoskiej do Polski".

Wdrażanie nowego malowania w Pendolino dopiero się rozpocznie, ale okazuje się, że nie tylko te pociągi staną się biało-czerwone. Miłośnicy kolei złapali już na szlaku jedną z lokomotyw Husarz - także w biało-czerwonych barwach. Czekamy na informacje, ile dokładnie pociągów zyska narodowe barwy. Według nieoficjalnych informacji, będą one nadawane w ramach okresowych napraw, co nie pociągnie za sobą dodatkowych kosztów. Podobnie postępowały Przewozy Regionalne, nadając pociągom nowe barwy Polregio.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony