Partnerzy serwisu:

PKP PLK zmodernizuje stację Węgliniec

Michał Szymajda 28.09.2020 162

PKP PLK zmodernizuje stację Węgliniec
Pociąg KD na stacji Węgliniecfot. M. Szymajda
Zaniedbana stacja Węgliniec, ważny węzeł kolejowy na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy z Niemcami, doczeka się istotnej przebudowy. PKP Polskie Linie Kolejowe właśnie ogłosiły przetarg na remont stacji w formule „projektuj i buduj”.
W ogłoszeniu o zamówieniu zarządca infrastruktury dość szczegółowo precyzuje wykonania jakich prac oczekuje od wybranego w drodze przetargu wykonawcy.

Do wysokości 0,76 m. przebudowane mają być perony 1 i 3, wykonane mają być zejścia zapewniające dostęp do peronów 2 i 4. PLK oczekuje rewitalizacji peronu nr 6 z wykonaniem dojścia z peronu nr 3 oraz wykonaniu odwodnienia peronów. Zbudowana ma zostać pochylnia z kładki na teren przy ulicy Kolejowej oraz naprawa samej zrujnowanej kładki. Pojawi się nowe oświetlenie niemal całości peronów, pojawią się nowe elementy małej architektury i nowa kanalizacja na potrzeby systemu informacji pasażerskiej, który pojawi się w Węglińcu w przyszłości.

Dla zadania „przebudowa stacji Węgliniec” cena stanowi 60% kryterium przetargu. 40% to okres gwarancji na wykonane prace. PKP PLK chciałoby otworzyć koperty z ofertami już 30 października.

Na początku września inna spółka z Grupy PKP, otworzyła koperty z ofertami na remont monumentalnego, pięknego, lecz bardzo zaniedbanego dworca kolejowego w Węglińcu. Na razie jednak nie wybrano wykonawcy prac. Piszemy o tym tutaj.

Przypomnijmy, że w grudniu 2019 PKP PLK zakończyła elektryfikację odcinka magistrali E30 od Węglińca do Zgorzelca. Dzięki temu do tego drugiego miasta mogą dojeżdżać pociągi elektryczne.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony