Partnerzy serwisu:

PKP PLK zmodernizuje stację Sosnowiec Dańdówka [aktualizacja]

Michał Szymajda 07.03.2019 4,1k

PKP PLK zmodernizuje stację Sosnowiec Dańdówka [aktualizacja]
Stacja Sosnowiec Dandówkafot. Michaelus CC BY 3.0
Poznaliśmy oferty w przetargu na wykonanie modernizacji stacji Sosnowiec Dańdówka oraz kilku innych ważnych fragmentów infrastruktury na linii 171.
[aktualizacja]

7 marca PKP PLK otworzyła koperty z ofertami na wykonanie prac. Zarządca infrastruktury zadeklarował, że wyda na inwestycję maksymalnie 75,6 mln zł brutto.

Oferty złożyło 6 podmiotów: Konsorcjum Infrakol wraz z Track Tec Construcions i ETA Gliwice, Konsorcjum KZA Kraków i PR-B TOR, konsorcjum Elkol wraz z Prvni Signalni i ECO-BAZA, Porr, Infra Silesia, konsorcjum Aldesa Construcciones Polska z Aldesa Espana wraz z Coalvi.

Tylko trzy pierwsze ofert mieszczą się w kosztorysie, a najtańsza z nic – Konsorcjum Infrakol wraz z Track Tec Construcions i ETA Gliwice, warta jest 69,3 mln zł brutto. Mamy więc do czynienia z rzadką ostatnio sytuacją, gdy kosztorys nie okazał się być niedoszacowany finansowo. Wszyscy oferenci zadeklarowali wykonanie prac do 30 października 2021 i 60 miesięczną gwarancję.

Sosnowiec Dańdówka do przebudowy

Przedmiotem przetargu jest „wykonanie rewitalizacji linii kolejowej nr 171 w stacji Sosnowiec Dańdówka wraz z przebudową urządzeń srk na posterunku odgałęźnym Kozioł oraz przebudową nastawni dysponującej w stacji Dąbrowa Górnicza Wschodnia”. Prace mają odbywać się w ramach projektu „Prace na południowo-wschodniej obwodnicy GOP wraz z przyległymi odcinkami”.

Zakres przebudowy stacji Sosnowiec Dandówka będzie bardzo duży. Kompleksowo naprawiony będzie tor 1, 2 i 3, wymienione zostaną rozjazdy i sieć trakcyjna, zostaną zabudowane nowe urządzenia srk. Powstanie tu też nowa nastawnia.

Prace rozłożone będą na rok 2019 i 2020. Firma, która wygra przetarg zorganizowany w formule zaprojektuj i buduj powinna zmieścić się kosztach na poziomie 61,5 mln zł netto. Cena będzie jedynym kryterium w tym konkursie ofert. Można je składać do 6 marca 2019.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony