Partnerzy serwisu:

PKP PLK zmodernizuje fragment linii 275 od Miłkowic do Leszna Górnego

Jakub Rösler 29.10.2021 3,8k

PKP PLK zmodernizuje fragment linii 275 od Miłkowic do Leszna Górnego
fot. PKP PLK
PKP PLK przeprowadzi remont fragmentu linii 275, na odcinku od Miłkowic do Leszna Górnego. Szlak będzie modernizowany między 16 listopada a 11 grudnia, co wymusza wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej pomiędzy Chojnowem a Żarami. Przewozy na odcinku od Chojnowa, przez Małomice do Żar będą realizowane autobusami przystosowanymi do przewozu osób o ograniczonej mobilności.
PLK planuje modernizację kolejnego fragmentu sieci kolejowej. Tym razem mowa o odcinku linii 275 od Miłkowic do Leszna Górnego. Prace obejmą wymianę szyn i podkładów, a także oczyszczenie i uzupełnienie tłucznia, co ma zapewnić bezpieczny i sprawny przejazd pociągów, o czym informuje nas Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK. Śledziński dodaje, że prace mają się zacząć 16 listopada tego roku, a zakończą się 11 grudnia tego roku.

Modernizacja skutkuje koniecznością wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej, która będzie realizowana we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi. Będzie ona obowiązywać na odcinku Żary – Chojnów.

– Zamknięcie szlaku Rokitki – Leszno Górne i wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej na linii 275 obowiązuje w terminie od 15 listopada do 10 grudnia tego roku, od poniedziałku do piątku i spowodowane jest zarządzonymi przez zarządcę infrastruktury, tj. PKP PLK, pracami torowymi. Zastępcza komunikacja autobusowa realizowana będzie po skomunikowaniu w Chojnowie z kierunku Wrocławia przez Legnicę w następujący sposób: na trasie Chojnów – Leszno Górne – Małomice – Żagań – Żary i pojazdy będą przystosowane do przewozu wózków i rowerów – pojazdy niskopodłogowe, a na trasie Wierzbowa Śl. – Modła – Rokitki – Chojnów – Rokitki – Modła – Wierzbowa Śląska obsługiwana będzie pojazdami nieprzystosowanymi do przewozu wózków i rowerów
Mając powyższe na uwadze, miejscowość Rokitki będzie obsługiwana zastępczą komunikacją autobusową – dodaje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony