Partnerzy serwisu:

PKP PLK zmodernizuje 19 przejazdów kolejowo-drogowych w kujawsko-pomorskim

Michał Szymajda 15.10.2021 2,3k

PKP PLK zmodernizuje 19 przejazdów kolejowo-drogowych w kujawsko-pomorskim
Zdjęcie ilustracyjne Fot. M. Szymajda
PKP Polskie Linie Kolejowe przebudują 19 przejazdów kolejowo-drogowych w województwie kujawsko-pomorskim. Prace są częścią programu przejazdowego dofiansnowanego z unijnych pieniędzy.
Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez PKP PLK jest zaprojektowanie, przebudowa i modernizacja przejazdów kolejowych w województwie kujawsko-pomorskim w aż 19 lokalizacjach. Chodzi głównie o miejsca, która charakteryzują się wysoką statystyką wypadkową, bądź z uwagi na większy ruch należy lepiej je zabezpieczyć. Na liście są też przejazdy, które należy przebudować z uwagi na przestarzałe urządzenia na nich się znajdujące.

Prace wykonywane będą w ramach projektu pod nazwą. „Poprawa bezpieczeństwa na wybranych skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami na terenie: IZ Białystok, IZ Bydgoszcz, IZ Gdynia, IZ Olsztyn” realizowanego w ramach projektu POIiŚ 5.2-9 pn. ”Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”.

Wykonawca wybrany w drodze przetargu zajmie się nawierzchnią drogowa, urządzeniami sterowania ruchem kolejowym, urządzeniami i systemami telekomunikacyjnymi, układami elektroenergetyki do 1 kV, tam gdzie to konieczne pojawią się nowe rogatki. Budowy mają być realizowane w 2022 roku.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału upłynie 22 listopada. Jedynym kryterium w przetargu jest cena.Na mapie pokazujemy gdzie pojawią się nowe przejazdy kolejowo-drogowe.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony