Partnerzy serwisu:

PKP PLK zleci remont mostu i tunelu w Bardzie

Michał Szymajda 04.05.2017 422

PKP PLK zleci remont mostu i tunelu w Bardzie
EN57 przejeżdża przez most w BardzieFot. Michał Szymajda, RK
PKP PLK rozpisały przetarg na remont most kolejowego na Nysie Kłodzkiej w Bardzie. Naprawę trzeba wykonać szybko, bo konstrukcja znajduje się w nie najlepszej kondycji. PLK planuje również rewitalizację znajdującego się kilkaset metrów dalej tunelu.
Lista zastrzeżeń diagnostów dotyczących mostu znajdującego się na 84,1 kilometrze linii kolejowej 276 Wrocław Główny – Międzylesie jest długa. Jak czytamy, „podsypka tłuczniowa na dojazdach jest zabrudzona i wymaga oczyszczenia i uzupełnienia w obrębie skrzydeł, płyty betonowe wypełniające przestrzeń pomiędzy szynami są w wielu miejscach uszkodzone”. Brak jest pomostu zakrywającego przestrzeń pomiędzy konstrukcjami w międzytorzu. Na moście brakuje przepisowych barierek, chodniki nie mają zachowanej skrajni, podmyte i pokruszone są podstawy filarów mostu. Ma on również problemy z zachowaniem nośności odpowiedniej dla prowadzenia pociągów towarowych (obecnie jeżdżą przez niego z prędkością 20 km/h).

Te i inne powody skłoniły PLK do ogłoszenia przetargu na naprawę mostu. Oferty na naprawę przeprawy można składać do 8 czerwca 2017 r. Kryterium wyboru ofert jest w 90% cena, w 10% okres gwarancji na wykonane prace.

W czasie remontu nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów w torze 1 i 2 w czasie trwania prac. W torze nr 1 nastąpi to od 11 czerwca do 2 września 2017, w torze nr 2 – od 3 września do 9 grudnia 2017. W związku z tym konieczna będzie zmiana rozkładu jazdy pociągów. Po wykonanym remoncie w tym miejscu po linii 276 pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, towarowe natomiast do 90 km/h.

Niemal równocześnie PLK rozpisała inny przetarg w ramach tego samego programu: „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Chodzi o zaprojektowanie prac rewitalizacyjnych w tunelu w Bardzie Śląskim. PLK wyceniła prace na wykonanie projektu na 100 tysięcy złotych netto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony