Partnerzy serwisu:

PKP PLK zleci prace na odcinku Jarocin – Żerków

Michał Szymajda 06.07.2016 397

PKP PLK zleci prace na odcinku Jarocin – Żerków
PKP PLK zleci prace na odcinku Jarocin – Żerków Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Zarządca infrastruktury kolejowej rozpisał przetarg na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica – Chojnice. Konkretnie chodzi o prace na stacji Jarocin oraz na szlaku Jarocin – Żerków wraz ze stacją Żerków w torze nr 1.
Prace zostaną wykonane w ramach zadania „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica/Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”. W ramach tego samego zadania toczy się obecnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka Grabowno Wielkie – granica IŻ (linia 281). W tym przypadku termin otwarcia ofert przesunięto na 8 lipca.

Poza opracowaniem dokumentacji wykonawca zrealizuje roboty budowlane, które obejmą nawierzchnię i podtorze, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sieć trakcyjną, urządzenia i układy elektroenergetyki do 1 kV, przejazdy oraz tzw. geologię. Oferty w przetargu zostaną ocenione z uwzględnieniem kryterium ceny (90%) oraz okresu gwarancji na wykonane prace (10%). Termin składania ofert minie 11 sierpnia.

Termin realizacji zamówienia jest dość krótki – prace muszą zostać zakończone do końca listopada 2016. Wartość szacunkowa zamówienia podstawowego wynosi 25,5 mln zł. netto, a dodatkowo PKP PLK przewidziały zamówienia uzupełniające o wartości do 6,5 mln zł netto, obejmujące zakres prac i robót budowlanych w branżach torowej, SRK i energetycznej, które zostaną udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony