Partnerzy serwisu:

PKP PLK zbierze uwagi do regulaminu sieci

inf. pras. UTK 29.12.2021 1,2k

PKP PLK zbierze uwagi do regulaminu sieci
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Od 1 stycznia do 15 lutego 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe zbiera opinie dotyczące treści regulaminu sieci. Swoje uwagi mogą zgłaszać przewoźnicy kolejowi, aplikanci oraz zainteresowani przedstawiciele podmiotów korzystających z usług kolejowych przewozów towarowych lub pasażerskich, organy państwowe oraz organy jednostek samorządu terytorialnego.
PKP Polskie Linie Kolejowe zapewnia raz w roku możliwość przedstawienia opinii dotyczących treści regulaminu sieci, opublikowanego na stronie internetowej https://www.plk-sa.pl/. Opinie w formie pisemnej należy kierować do PKP PLK na adres e-mail: regulamin@plk-sa.pl.

Szczegółowe wskazówki dotyczące zgłaszania uwag znajdują się w dokumencie Wytyczne w sprawie trybu przedstawiania opinii dotyczących treści Regulaminu sieci PKP Polskie Linie Kolejowe, który opublikowany jest na stronie internetowej zarządcy. Zestawienie zebranych opinii wraz z informacją o podjętych lub planowanych do podjęcia działaniach w związku z przedstawionymi opiniami, PKP PLK opublikuje na stronie internetowej.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zachęca do wyrażenia opinii do treści regulaminu sieci. Konsultacje mają powszechny i szeroki charakter, co umożliwi poznanie aktualnych potrzeb i problemów związanych z zasadami udostępniania infrastruktury kolejowej. Organizowane konsultacje odbywają się w ramach ustawowego obowiązku umożliwienia przedstawienia pisemnych opinii dotyczących treści regulaminu sieci przez zainteresowane podmioty funkcjonujące na rynku kolejowym.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony