Partnerzy serwisu:

PKP PLK wyremontuje odcinek linii 281 między Jarocinem a Koźminem

Michał Szymajda 11.10.2021 4,7k

PKP PLK wyremontuje odcinek linii 281 między Jarocinem a Koźminem
Fragment linii 281Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na wykonanie projektu i prac budowlanych na fragmencie linii 281 między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem.
PKP PLK ogłosiły przetarg 4 października. Jak czytamy w specyfikacji, chodzi o „wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica – Chojnice na odcinku Koźmin Wlkp. – Jarocin w torze nr 1”, na odcinku od km 78,352 do km 92,175 (linia jest jednotorowa). Roboty mają być wykonane w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica – Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”. Obecny stan odcinka nie jest najlepszy: występują liczne wychlapy, w złym stanie jest część podkładów kolejowych. Ogranicza to miejscami prędkość pociągów do 40 km/h. Po przeprowadzonej naprawie pociągi pasażerskie pojadą ponownie z prędkością 120 km/h.

Prace mają się toczyć w 2022 roku. Oprócz wymiany nawierzchni kolejowej obejmują także urządzenia sterowania i zasilania trakcyjnego, urządzenia i układy elektroenergetyczne, obiekty inżynieryjne na wskazanym odcinku linii i przejazdy kolejowo-drogowe.

Wykonawcy zgłaszający się do przetargu muszą udowodnić, że brali już udział w pracach dotyczących infrastruktury kolejowej lub przejazdów kolejowo-drogowych. Jedynym kryterium w przetargu jest cena. Oferty w przetargu można zgłaszać do 8 listopada.

Więcej informacji na temat przyszłości linii 281 oraz jej stanu obecnego można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony