Partnerzy serwisu:

PKP PLK wyremontują most na Odrze na linii 358

Witold Urbanowicz 10.01.2020 140

PKP PLK wyremontują stary most na Odrze w rejonie miejscowości Pomorsko w woj. lubuskim. To element prac w ramach modernizacji linii 358 Zbąszynek – Gubin.
Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja mostu kolejowego na Odrze w km 35.764 linii kolejowej nr 358 Zbąszynek – Gubin. Stalowy obiekt znajduje się w gminach Sulechów i Czerwieńsk. Most składa się z 17 przęseł – 3 przęseł nurtowych o konstrukcji kratowej oraz 14 przęseł zalewowych o konstrukcji blachownicowej.

W ramach prac założono m.in. oczyszczenie konstrukcji stalowych przęseł, dokonanie zabezpieczenia antykorozyjnego, naprawę podpór, montaż nowych mostownic i pomostu. Wymienione mają być szyny oraz sieć trakcyjna wraz ze wspornikami.

Termin składania ofert mija 14 lutego. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zamawiający zamierza dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 29 września 2022 r. Charakter prac wymusi czasowe wstrzymanie ruchu.

W zeszłym roku PKP PLK podpisały umowę na drugi etap prac na linii kolejowej nr 358 Zbąszynek – Gubin na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk. Zamówienie trafiło do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Eco-Baza.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony