Partnerzy serwisu:

PKP PLK wydają 23 mln zł na przejazdy na Opolszczyźnie

PKP PLK 17.07.2018 30

PKP PLK wydają 23 mln zł na przejazdy na Opolszczyźnie
fot. PKP PLK
Na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Otmuchowie i Przełęku kierowcy już korzystają z nowej jezdni, montowane będą nowe urządzenia. Bezpieczniejsze podróże pociągiem i przejazdy przez tory w woj. opolskim zapewni modernizacja 14 przejazdów. Wartość inwestycji „przejazdowej” PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w regionie to ok. 23 mln zł. Prace są realizowane w ramach ogólnopolskiego programu za ok. 250 mln zł.
W województwie opolskim trwają prace na przejazdach w Przełęku i Otmuchowie, położonych na trasie z Katowic do Legnicy. Dzięki wymianie torów i nawierzchni drogowej, kierowcy zyskali lepsze warunki przejazdu. Trwa zabudowa urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na skrzyżowaniach. Wpłynie to na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Kolejne prace na przejazdach zaplanowano m.in. w Grodkowie, Pakosławicach, Chróścinie i Olszance na linii Nysa – Brzeg, w Opolu, Osowcu Śląskim i Kałach na linii Opole – Kluczbork oraz w Rudnikach na linii Herby Nowe – Oleśnica. Przebudowa obejmie wymianę torów, nawierzchni drogowej oraz wymianę istniejących i zabudowę dodatkowych urządzeń przejazdowych. Wszystkie prace będą uwzględnione w rozkładzie jazdy, a o zmianach w organizacji ruchu drogowego kierowcy będą informowani z wyprzedzeniem.

Wartość prac na 14 przejazdach na Opolszczyźnie to ok. 23 mln zł netto. Prace realizuje konsorcjum firm: Bombardier Transportation (ZWUS) Polska oraz Sabat Roman Biuro Wdrożeniowo-Projektowe SABEL.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA zwiększają poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów i użytkowników dróg w całej Polsce m.in. w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” o wartości ok. 250 mld zł. Projekt ubiega się o współfinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zarządca infrastruktury podnosi poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych także w ramach modernizacji linii kolejowych. W Krajowym Programie Kolejowym w woj. opolskim zmieni się linia z Kędzierzyna-Koźla do Opola. Na trasie zostanie przebudowanych 27 przejazdów. Bezpieczeństwo poprawi się na kolejnych 59 skrzyżowaniach linii kolejowej z drogami na rewitalizowanej linii Opole – Nysa.

Ponadto PKP PLK oznakowały blisko 14 tysięcy przejazdów w kraju indywidualnymi numerami, aby w przypadku niespodziewanego zdarzenia, np. awarii auta można było szybko określić jego lokalizację.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony