Partnerzy serwisu:

PKP PLK unieważnia przetarg na przebudowę trasy Zabrzeg – Zebrzydowice

Redakcja/inf. pras. 21.10.2022 3,3k

PKP PLK unieważnia przetarg na przebudowę trasy Zabrzeg – Zebrzydowice
fot. D T G, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Projekt przebudowy trasy Zabrzeg – Zebrzydowice nie otrzymał dofinansowania z instrumentu CEF 2021-2027 w ramach I naboru. W związku z brakiem zapewnienia finansowania PKP Polskie Linie Kolejowe unieważniły postępowanie przetargowe na realizację inwestycji. Projekt będzie ubiegał się o dofinasowanie w kolejnym konkursie na nabór środków w ramach CEF.
PKP PLK unieważniły postępowanie przetargowe na przebudowę odcinka Zabrzeg – Zebrzydowice – granica państwa, realizowanego w formule projektuj i buduj. To element większego projektu, związanego z pracami na tzw. podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska.

W ogłoszeniu o zamówieniu PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły możliwość unieważnienia przetargu, jeżeli środki publiczne z budżetu UE, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Obecnie, jak twierdzi zarządca infrastruktury, nie ma możliwości finansowania inwestycji ze środków własnych, jak również pozyskania środków na jego sfinansowanie z innych źródeł.

Projekt będzie ubiegał się o dofinasowanie w kolejnym konkursie unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”. II konkurs został ogłoszony 13 września 2022 r. z przewidywanym terminem na złożenie aplikacji do 18 stycznia 2023 r.

W ramach projektu planowana jest m.in. przebudowa linii, stacji Chybie, Zebrzydowice oraz przestanków. Efektem mają być krótsze podróże pociągiem i dogodniejszy dostęp do kolei dla wszystkich podróżnych. Więcej o zakresie tutaj.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony