Partnerzy serwisu:

PKP PLK tłumaczy jakie prace wykona na warszawskiej średnicy

Michał Szymajda 22.08.2019 85

PKP PLK tłumaczy jakie prace wykona na warszawskiej średnicy
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Od 24 do 31 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe będą prowadzić prace na jednym z torów na warszawskiej linii średnicowej pomiędzy stacją Warszawa Powiśle i Warszawa Śródmieście. Będzie to prowadzić do znacznych utrudnień w kursowaniu pociągów. PLK tłumaczy jakie prace zostaną wykonane.
Jak wyjaśnia PKP PLK wymienionych zostanie 80 sztuk betonowych bloczków oraz szyny na. torze bezpodsypkowym. Roboty będą prowadzone na torze, którym pociągi kursują z kierunku Warszawy Wschodniej do Zachodniej.

– Prace będą wykonywane całodobowo. Wymagają usunięcia szyn oraz betonowych podstaw i ponownego montażu nowych szyn. Używa się do tego betonu i specjalnych żywic. Prace są niezbędne dla zachowania sprawnych i bezpiecznych przejazdów pociągów linią średnicową. Podobne prace wykonano w sąsiednim torze w ubiegłym roku – tłumaczy Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Wcześniej zakres w rozkładzie jazdy musiał zostać uzgodniony z wszystkimi przewoźnikami, którzy korzystają z tunelu.

– Pociągi Kolei Mazowieckich w kierunku wschodnim pojadą przez Warszawę Centralną. W kierunku zachodnim niektóre pociągi pojadą przez Warszawę Śródmieście (obok miejsca prac), natomiast inne składy będą w skróconej relacji bądź zostały odwołane. SKM Warszawa uruchomi pociągi wahadłowe na odcinkach Warszawa Wschodnia – Warszawa Powiśle – Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Zachodnia – opisuje PKP PLK. Prace nie mają wpływu na ruch pociągów po linii średnicowej dalekobieżnej.

Ze szczegółami kursowania pociągów Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa można zapoznać się w tym miejscu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony