Partnerzy serwisu:

PKP PLK: Przetarg na trzy nowe przystanki

Roman Czubiński 11.10.2021 3,7k

PKP PLK: Przetarg na trzy nowe przystanki
Zdjęcie ilustracyjnefot. PKP PLK
Do 26 października można składać oferty w przetargu PKP PLK na zaprojektowanie i budowę nowych przystanków w Tomaszówku, Groszowicach i Dąbrówce Zabłotniej. Inwestycja będzie częścią tzw. „programu przystankowego”. Wybór wykonawcy będzie zależał wyłącznie od ceny.
Wszystkie trzy lokalizacje znajdują się na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej. Nowy przystanek w Tomaszówku ma powstać na linii 25, między stacją Bratków a przystankiem Szadkowice, na 68. kilometrze. Długość pojedynczego peronu ma wynosić 200 m, a szerokość – 4,5 m. Inwestycja ma być połączona z wymianą torowiska i warstwy ochronnej podtorza wzdłuż peronu (na tor bezstykowy z szyn 60E1 na podkładach betonowych), a także z budową wygrodzenia, odwodnienia i dojścia z obu stron wraz ze skrzyżowaniem z szynami (z tzw. labiryntem dla pieszych). Peron ma być wyposażony w oświetlenie LED oraz dwie wiaty. Zamówienie obejmuje też wymianę nawierzchni przejazdu w ciągu drogi Bratków – Tomaszówek oraz – co ciekawe – zaprojektowanie i wykonanie torów do odstawiania uszkodzonych wagonów (dokładnego miejsca w PFU nie wskazano).

Przystanek w Gorszowicach zaplanowano na linii 26, między stacją Jedlnia Letnisko a przystankiem Antoniówka (km 106,680). Ponieważ linia jest na tym odcinku dwutorowa, przystanek będzie miał dwa perony jednokrawędziowe o wysokości 76 cm. PKP PLK oczekuje też przebudowy sieci trakcyjnej, tak by nie kolidowała z infrastrukturą przystanku. Pozostałe parametry oraz zakres zamówienia będą podobne, jak w przypadku Tomaszówka. Inwestor wymaga przygotowania infrastruktury pod ewentualny montaż w przyszłości elementów systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. W zasadzie identyczny zakres przewidziano w trzeciej lokalizacji nowego przystanku – w Dąbrówce Zabłotniej na linii 8, między stacją Rożki a przystankiem Ruda Wielka (km 116,680).

Zamówienie ma tryb „projektuj i buduj”. Budowa każdego z przystanków jest osobną częścią zamówienia. Dla wszystkich zadań jedynym kryterium wyboru wykonawcy jest cena. Oferty muszą zachować ważność do 24 stycznia przyszłego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony