Partnerzy serwisu:

PKP PLK przebuduje przejazdy w Opolskiem. Pojawi się monitoring

mj / RK 09.05.2017 304

PKP PLK przebuduje przejazdy w Opolskiem. Pojawi się monitoring
Fot. PKP PLK
PKP PLK rozpisały przetarg na przebudowę wybranych przejazdów kolejowych na kilku liniach kolejowych w województwie opolskim. Działania zarządcy mają podnieść poziom bezpieczeństwa, gdyż w planach jest zamontowanie kamer.
Przetarg ogłoszono w formule „projektuj i buduj”, a dotyczy on przebudowy przejazdów kolejowych na wybranych liniach kolejowych wraz z zabudową urządzeń telewizji przemysłowej realizowanego w ramach programu pn. „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Termin wykonania prac określono do 24 listopada 2017 r.

Przetarg podzielony jest na trzy zadania. Oferenci mogą składać oferty na każdy z nich oddzielnie. Pierwszym z nich jest powiązanie urządzeń przejazdowych przejazdu kategorii A w km 168,326 z urządzeniami srk na stacji Pludry na linii 61 Kielce – Fosowskie wraz z robotami towarzyszącymi. Wykonawca zaprojektuje i wykona roboty związane z zabudową urządzeń, zabudową uzależnienia przejazdu do Tvu, demontażu istniejących urządzeń przejazdowych.

Zadanie drugie polega na powiązaniu urządzeń przejazdowych przejazdu o kategorii A w km 136,642 oraz przejścia kat. E w km 137,341 z urządzeniami srk na stacji Nysa na linii 137 Katowice – Legnica wraz z robotami towarzyszącymi. Wykonawca będzie miał za zadanie przesunąć i zabudować sygnalizatory wjazdowe w rejonie nastawni wykonawczej stacji Nysa, a także zabudować licznikowe urządzenia kontroli nie zajętości torów dla zwolnienia utwierdzenia przejazdu.

Ostanie zadanie dotyczy z kolei zabudowy urządzeń telewizji przemysłowej na sześciu przejazdach kolejowo-drogowych wraz z robotami towarzyszącymi na liniach nr 144 Tarnowskie Góry – Opole Główne (przejazd kat. C w km 56,977, w km 57,773, w km 59,469), nr 272 Kluczbork – Poznań Główny (przejazdy kat. B w km 5,074 i w km 14,334), nr 143 Kalety – Wrocław Popowice (przejazd kat. B w km 92,034).

Prace te sprowadzać się będą również do montażu kamer monitoringu na przejazdach. Obraz będzie wysyłany do pobliskich nastawni. Wadium dla tego zamówienia wynosi dla zadania pierwszego – 15 tys. zł, drugiego – 20 tys., a trzeciego – 15 tys. zł. Postępowanie przetargowe trwa do 13 czerwca. 90% oceny stanowi cena, resztę zaś – okres gwarancji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony