Partnerzy serwisu:

PKP PLK przebudowuje stację Wróblin Głogowski ze środków własnych

inf. pras., oprac. ms 09.11.2019 1,6k

PKP PLK przebudowuje stację Wróblin Głogowski ze środków własnych
zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Na stacji Wróblin Głogowski pojawią się dwa nowe perony. Przebudowane tory zapewnią sprawną obsługę i przejazd pociągów osobowych i towarowych. PKP Polskie Linie Kolejowe realizują przebudowę stacji ze środków budżetowych, za ponad 27 mln zł.
Polskie Linie Kolejowe przeznaczą 27,5 mln zł na modernizację stacji Wróblin Głogowski, ważnego punktu na mapie przewozów kolejowych Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. W ciągu doby przez stację przejeżdża ok. 45 pociągów towarowych. Ważnym obszarem działania jest obsługa pociągów towarowych z pobliskiej huty miedzi. 8 listopada PKP PLK podpisały umowę z wykonawcą inwestycji na prace projektowe i budowlane.

Po przebudowie, dwa dwustumetrowe perony będą miały nową nawierzchnię i będą wyższe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Dojścia do peronów będą przystosowane dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zostanie zamontowane nowe, ledowe oświetlenie. Odnowione będą wiaty oraz ławki.

Korzystne zmiany będą dla ruchu pasażerskiego i towarowego. Inwestycja pozwoli bowiem na przejazd pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h (towarowych do 100 km/h) i likwidację ograniczeń prędkości, które tu występują (nawet do 30 km/h). Nowe tory i nowe rozjazdy to również sprawniejsze kierowanie ruchem pociągów.

W ramach umowy na stacji położonej na tzw. Nadodrzance, zostaną przebudowane 4 km torów, wymienionych zostanie 10 rozjazdów. Zainstalowane będą w nich nowe urządzenia elektrycznego ogrzewania rozjazdów (EOR). W rejonie wymienianych rozjazdów zabudowane zostaną nowe konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej, wykonana zostanie naprawa 3 mostów i 2 przepustów. Przeprowadzone zostaną prace odwodnieniowe, gwarantujące dobre utrzymanie torów na kolejne lata.

Wartość umowy na „Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla zadania „Prace na linii kolejowej nr 273 Wrocław Główny – Szczecin Główny – Stacja Wróblin Głogowski realizowanego w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra wraz z łącznicami nr 821 i 822” - wynosi 27,5 mln zł netto. Wykonawcą robót jest firma Infrakol z Jawora. Zakończenie prac przewidziane jest w 2021 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony